Лучани відремонтували будинок, який не бачив ремонту чверть століття

Джерело: Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом"
  1. Новина відноситься до:

Утеплити житлові будинки, відремонтувати покрівлю та інженерні мережі вдалося мешканцям двох будинків у Луцьку завдяки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», - інформує прес-служба Фонду.

Зимові морози та колючі вітри тепер не страшні мешканцям двох багатоповерхівок на вулиці Писаревського, що в обласному центрі.

«Нашому будинку, що на вулиці Писаревського, 4 – чверть століття. За ці роки металеві труби поіржавіли, почали протікати. У підвалі стояла вода. Люди не могли там нічого зберігати. Минулого літа зауважили, що і дах треба ремонтувати. У ЖКП тільки обіцяли допомогти, тому ми вирішили створити ОСББ. Нам підказали, що у Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом» діє проект «Сприяння розвитку ОСББ», – розповідає голова ОСББ «Фенікс» Ольга Остимчук.

Активні мешканці звернулися в Офіс розвитку кварталу, що на вулиці Гордіюк. У вересні 2015 року створили ОСББ і тієї ж осені на умовах співфінансування з Фондом відремонтували дах будинку.

«Ми були приємно вражені, що у Фонді надали конкретну і юридичну, і фінансову підтримку. Тому вирішили звернутися ще раз», – розповідає Ольга Остимчук.

Зі слів голови ОСББ, вони брали участь у міській програмі «Сприяння діяльності ОСББ на території міста Луцька протягом 2015-2019 років». Загальний кошторис модернізації інженерних мереж у їхній дев’ятиповерхівці становив 178 тисяч 99 гривень. 70% суми ОСББ залучило з міського бюджету. Мешканцям треба було докласти решту 30%, а це – 76 тисяч 710 гривень. Однак ця сума була для лучан непосильною. Вони звернулися до Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», де ухвалили рішення дофінансувати частку ОСББ у сумі 15 тисяч гривень.

У будинку відремонтували електрощитову, поставили автомати. На сходових майданчиках тепер горять світлодіодні лампочки з датчиками руху. Економія електроенергії досить відчутна, каже Ольга Остимчук. Та й мешканці усіх 63-ох квартир бачать очевидні зміни на краще. У підвалі тепер сухо і тепло. Є лічильники на холодну і гарячу воду, показник тиску води. Старі металеві труби жильці планують здати на металобрухт, а гроші відкласти на інші потреби. У планах ОСББ – осучаснити систему опалення та зробити благоустрій прибудинкової території.

У будинку навпроти, що за адресою Писаревського, 7, новостворене ОСББ «Анталія» теж має чим похвалитися.

«Ми створили ОСББ у червні цього року, – каже голова ОСББ Леонід Мацюк. – У цьому нам допомогли в Офісі розвитку кварталу, що на вулиці Відродження. Тепер мешканці розуміють, що самі розпоряджаються своїми грошима. На умовах співфінансування Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» допоміг встановити 16 енергоощадних пластикових вікон у коридорах, а також відремонтувати покрівлю».

«Тепер у коридорах не «гуляє» вітер, – тішиться квартиронаймач Ілля. – А то у старих рамах були такі дірки, що рука просовувалася».

Загальна вартість робіт в будинку становить 31 тисячу гривень. Фонд профінансував 15 тисяч гривень. Мешканці багатоповерхівок, переконалися, що тільки разом можна досягти позитивних змін у житловій сфері.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі