У Луцьку заради МАФу сина депутата зрізали дерева
Для того, аби встановити кіоск Олександра Ткачука, сина депутата Луцької міської ради, та його бізнес-партнера Богдана Линника, зрізали дерева та перемістили комунікації. Під МАФ, на який міська рада таки дала дозвіл, вже залили фундамент, однак сама конструкція МАФу, згідно з законом, фундаменту не передбачає.
Зауважимо, виконком Луцької міської ради своїм рішенням від 18 травня погодив підприємцю Ткачуку Олександру Євгенійовичу(сину депутата Ткачука) розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності по проспекту Відродження біля житлового будинку №2 терміном на 3 роки. Аналогічне рішення прийняли і по товаришу Олександра Ткачука, підприємцю Линнику Богдану Миколайовичу.
Раніше, нагадаємо, там знаходився МАФ підприємства «Волиньтабак», в якого закінчився термін оренди земельної ділянки під об’єкт. «Волиньтабак» захотів продовжити термін оренди, проте йому відмовили.
«На цьому місці розіграли схему, яку поширюють багато років по місту, в якій часто фігурує депутатЄвгеній Ткачук. Зносяться МАФи підприємців під різними приводами, а на їх місті зводять об’єкти Ткачука і Линника», - переконаний луцький краєзнавець Ігор Левчук.
До слова, Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що члени робочої групи та члени виконкому дозволили встановити замість знесеного кіоску «Луцькпреси» торговельний павільйон, де торгуватимуть кондитерськими виробами на вулиці Винниченка, синові депутата Луцької міськрадиЄвгенія Ткачука.
Зі слів Левчука, проходять ці об’єкти по схемі встановлення МАФів. Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, це має бути одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
«Об’єкти підприємців Линник та Ткачук – це стаціонарні будівлі, адже мають фундаменти. Вони виділяються без земельної ділянки, що є порушенням законодавства. На це закривають очі, бо ця схема діє під прикриттям посадових осіб Луцької міської ради», - каже Левчук.
Заради «ларька» змінили комунікації та вирізали дерева
Об’єкт Линника і Ткачука по проспекту Відродження, 2 коштував місту і лучанам особливо дорого. На цій ділянці проходила теплотраса. Аби розмістити МАФ, довелось частково перенести в сторону трубопровід.
«Жодних дозволів та погоджень на це не було. Під час робіт знищили зелені насадження. Звичайно, теж без дозволів і погоджень, це зафіксувала екоінспекція», - каже Ігор Левчук.
За фактом самоправства подали заяву в поліцію. Адже, фактично, фінансували схему встановлення «ларька» коштом міського бюджету. Домогтись внесення до Єдиного реєстру повідомлення про злочин довелось через суд. Але й після цього поліція не відкрила провадження.
Звернення громадян в поліцію from volynnews
Зрушити справу з місця допомогло лише втручання Волинської прокуратури. А поки триває досудове слідство, ділки й далі продовжують встановлювати МАФ.
Тим часом мешканці більше, ніж 200 квартир підписались під зверненням про те, що вони категорично проти такого будівництва, й вимагають розслідування інциденту. Міську раду просили створити на місці зрізаних дерев зелену зону, проте звідти лише надійшла відписка.
Звернення громадян до Романюка from volynnews
Ігор Левчук наголошує, що попередній власник МАФу «Волиньтабак» мав у своєму розпорядженні земельну ділянку. Нинішньому, своєю чергою, ділянку ніхто не надавав.
«Фактично, це корупційна дія – надання незаконних переваг підприємцю, який є сином депутата Євгенія Ткачука. Ніхто на ці речі не реагує, а архітектурно-будівельний контроль, який повинен був на ці речі звернути увагу, виконує прямі вказівки керівництва міста і не зважає на грубі порушення законодавства», – підсумував Левчук.