Мешканці будинків на вулиці Івана Кожедуба, що в Луцьку, переконують, що на сараї, які мунципали хочуть знести, мають документи.
Про це стало відомо під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту сьогодні, 21 жовтня.
Так, до депутатів Юрія Безпятка, Сергія Балицького та Богдана Богоноса звернулися мешканці вулиці Івана Кожедуба з проханням скасувати рішення виконкому про знесення дерев’яних конструкцій, обабіч їх будинків.
Як розповіла місцева мешканка Людмила, ці будинки та сараї вони будували самотужки. А на всі господарські споруди в них є ордери.
«У 1958 році в працівники на той час ДП «Ремонтний завод авіадвигунів», які не мали власного житла, коштом заводу і своїми силами збудувати три 2-поверхові будинки на вулиці Івана Кожедуба, 22, 24 та 26. Будинки без підвалів, опалення було пічне, палили дровами і вугіллям. Одночасно побудували господарські приміщення для того, щоб там зберігати паливо та господарські інструменти, продукти на зиму, і по цей час ми ними користуємося, бо коридори теж маленькі. Ордери на поселення були видані житловою частиною при 208 авторемонтному заводі Луцькому району, у них написано, що дозволяється зайняти квартиру і господарські будівлі. Ці ордери видані в січні 1959 року. Але є копії ордерів, виданих районною житловою частиною при КЕВ Луцького району 1960 року. Тобто на заводі були документи», - повідомила вона.
Після того, як вони з’ясували, що їхні господарські будівлі мають йти на знесення, лучани прийшли до першого заступника міського голови Тараса Яковлева і розповіли, що мають документи. Той їх запевнив, що зносити ці конструкції не будуть. Та вже за кілька днів надійшла відповідь, що в міськраді документів немає, ці будівлі встановлені незаконно і мають бути знесені. В управлінні архітектури, куди людей направляли, взагалі сказали, що це питання – не їх компетенція.
Тож лучани просили членів комісії винести на розгляд сесії проект рішення про скасування рішення виконкому в частині знесення господарських споруд на вулиці Івана Кожедуба.
Як зауважив депутат Юрій Безпятко, він та його колеги Богдан Богонос та Сергій Балицький побували на зборах місцевих мешканців.
«Ми були на місці, бачили, що деякі споруди не в дуже охайному стані. Але люди йдуть на контакт, вони готові їх ремонтувати. Можливо, виконком недовивчив це питання. Тому, оскільки ми обіцяли покращення умов проживання і прозорість прийняття рішень з максимальним врахуванням думок городян, варто виправити цю помилку виконкому», - звернувся він до членів комісії.
Член комісії, депутат міськради, голова фракції УКРОП Ігор Поліщук додав: нині в місті виконком приймає чимало рішень про демонтаж, зініційованих департаментом муніципальної поліції. Але в деяких випадках виникають аналогічні ситуації, як на вулиці Івана Кожедуба, коли вже опісля прийняття рішень знаходяться власники з документами.
«Я позитивно оцінюю роботу департаменту муніципальної поліції, але в окремих випадках присутній якийсь фанатизм зносити все підряд. Спочатку приймається рішення про знесення, а потім починається вивчення документів. Тому перед тим, як подавати рішення, треба вивчити документи і поговорити з людьми. Дійсно, є такі тимчасові споруди, які захаращені і їх треба зносити. Але в цьому випадку люди не лише користуються спорудами, а й мають документи», - пояснює він.
Натомість в юридичному відділі міськради зауважують, що людям варто бути активнішими і якщо муніципали починають розшукувати власників споруд, на цьому етапі варто подавати підтверджуючі документи, поки готується проект рішення виконкому
Зрештою на наступне засідання комісії, члени комісії підготують проект рішення засідання виконкому. Крім того, муніципалам порадять прискіпливіше з’ясовувати законність подібних споруд та інформувати населення про розгляд їх питань на виконкомі.
До слова, як інформували свого часу у департаменті муніципальної поліції Луцька, у місті до кінця року мають знести більше 600 гаражів та кіосків.