Луцьк може не впоратися із початком опалювального сезону, - профспілка ДКП «Луцьктепло»

  1. Новина відноситься до:

Щонайменше три мільйони гривень необхідно підприємству «Луцьктепло», аби підготувати місто для опалювального сезону. 

Про це 27 серпня повідомила голова профспілкового комітету ДКП «Луцьктепло» Неоніла Слюсар під час сесійного засідання.

Вона зазначила, що кошти необхідно передбачити у бюджеті міста, адже нині підприємство перебуває у скрутному фінансовому становищі. Коштів для того, аби вжити усі необхідні заходи для початку опалювального сезону бракує. Якщо ж говорити про кредитні кошти, то невідомо, коли вони надійдуть, який банк і на яких умовах готовий надати таку суму підприємству. 

«Нам сьогодні, аби підготуватися до опалювального сезону, треба мінімум три мільйони гривень. Якщо ми їх не отримаємо – це загроза техногенної катастрофи в опалювальний період. Я вже не кажу про затримку із виплати заробітної плати», - зазначила Слюсар.

Відтак, депутати міської ради вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України для стабілізації ситуації в галузі теплопостачання в місті. Текст звернення підтримує і профспілка, втім наполягає на фінансову допомогу міського бюджету. Неоніла Слюсар повідомляє, що у зверненні зазначені ті об’єктивні причини, що призвели до фінансово-економічного стану ДКП «Луцьктепло». 

Надаємо текст звернення в повному обсязі: 

«Внаслідок прийняття  Кабінетом Міністрів України постанови «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу» від 18.06.2014 № 217 (далі - Постанова № 217) та застосування з листопада 2014 року нормативів розподілу коштів з рахунків із спеціальним режимом використання теплопостачальних і теплогенеруючих підприємств, які відповідно до зазначеної постанови були ними відкриті у серпні 2014 року, ситуація в комунальній теплоенергетиці міста оцінюється як критична.

Через заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ з 20.05.2015 року повністю припинене постачання газу на котельні ДКП «Луцьктепло», які забезпечують подачу гарячої води до лікувальних установ міста Луцька, дитячих садочків та житлових будинків. На даний час не працює жодна  котельня, а також  перелічені споживачі не отримують необхідних послуг, що створює соціальну напругу в місті. 

На сьогодні підприємство ДКП «Луцьктепло» переведене на скорочений робочий тиждень, що призвело до зменшення  розміру оплати праці до рівня  мінімальної, та затримками з її виплатою. Через катастрофічний брак обігових коштів підприємством не має змоги провести належну підготовку до опалювального  періоду, проводяться лише аварійні роботи. 

З метою недопущення техногенної катастрофи, некерованих соціальних процесів, які можуть стати загрозою життю та здоров'ю населення міста, звертаємося до Кабінету Міністрів України з вимогою прийняти невідкладні заходи для стабілізації ситуації на підприємстві, а саме: 

  1. Внести зміни до Постанови КМУ від 18.06.2014 № 217, включивши у формулу розрахунку нормативу перерахування коштів гарантованому постачальнику природного газу нараховані пільги та субсидії, визначити граничний  рівень нормативу перерахування коштів на рахунок теплопостачальних підприємств, який би забезпечував гарантовану виплату заробітної плати, податків, проведення ремонтних та аварійно-відновлювальних робіт, оплату електроенергії, повернення кредитів, отриманих від міжнародних фінансових структур, та відсотків за користування ними; передбачити розрахунок нормативу відповідно до структури собівартості.
  2. Відшкодувати з державного бюджету передбачені на 2015 рік кошти на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню та бюджетним установам, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.
  3. Терміново розглянути питання щодо списання з підприємств  комунальної теплоенергетики усіх сум штрафів та пені, які нараховані НАК «Нафтогаз України» станом на 01.08.2015.
  4. Зупинити виконавчі провадження та заборонити арешти  рахунків  теплопостачальних підприємств для забезпечення підготовки до осінньо-зимового періоду 2015-2016 років.

У випадку відсутності позитивних змін для підприємства виникне загрозлива ситуація, що негативно вплине на переважну частину жителів міста, яким  ДКП «Луцьктепло» надає послуги з теплопостачання».

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Тетяна ГРІШИНА

Коментарі