У Польщі помер оскароносний режисер Анджей Вайда

  1. Новина відноситься до:

На 90 році життя помер польський режисер Анджей Вайда, якого вважають батьком польського кіно, - повідомляє канал 24.

Він чотири рази номінувався на "Оскар", починаючи з 1976 року, але статуетку отримав лише у 2000 році за життєві досягнення. Його фільми здобували нагороди у Каннах, Венеції та Сан-Себастьяні. Незадовго до його смерті Польща знову висунула його фільм "Powidoki" на американську кінонагороду.

Загалом за своє життя Анджей Вайда зняв понад 40 кінострічок.

У 2008 році Анджей Вайда зняв фільму про одну з найбільших польських трагедій – "Катинь". Саме тут загинув батько кінорежисера, офіцер польської армії. Фільм теж номінувався на "Оскар".

Анджей Вайда брав участь у політичній діяльності, він був членом консультативного комітету "Солідарності", і в 1989 році був у Громадському комітету разом з Лехом Валенсою. У 1989-91 роках він був польським сенатором.


15 квітня 2008 року Президент України Віктор Ющенко нагородив Анджея Вайду орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня за визначний особистий внесок у розвиток українсько-польського культурного співробітництва, багаторічну плідну творчу діяльність на ниві утвердження ідеалів гуманізму у кіномистецтві.

Окрім того, він мав ордени та звання з Франції, Німеччини, Угорщини, Болгарії, Хорватії, Латвії, Естонії, Японії, Італії та Польщі. Серед них Кавалер ордена Почесного легіону та офіцер Почесного легіону (Франція), кавалер Великого Хреста Ордена Відродження Польщі, ордену Ранкового Сонця (Японія), Великого Хреста Заслуги Ордену Заслуги (Німеччина)

Під час російської інтервенції в Україну у березні 2014 року Анджей Вайда разом з іншими відомими діячами польського театру та кіно: Евою ШикульськоюБарбарою Брильською, Єжи Гоффманом,Кшиштофом ЗануссіВойцехом МарчевськимЯцеком БлавутомЯном Новіцьким виступив з підтримкою українського народу.

6 березня 2016 року він відзначив своє 90-ліття.

Помер Анджей Вайда 9 жовтня 2016 року.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі