Волиняни закривали оксамитовий сезон у Буковелі

Волиняни закривали оксамитовий сезон у Буковелі

Близько двохсот волинян із різних районів області отримали шанс спілкування із карпатською природою у вересні. Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» подарував таку можливість дітям та молоді з обмеженими можливостями, повідомили у прес-службіФонду.

Значна частина учасників проекту – переможці та призери конкурсів, олімпіад, фестивалів. Вони займаються, розвиваються різнобічно, прагнуть бути не лише здоровішими, але й активнішими. Через те об’єднуються у громадські організації, відвідують гуртки та студії.

Перший день відпочинку – заняття з живопису Ольги Грицюк, яка очолює організацію «Оберіг мистецтва» в Луцьку.

Почуття, захоплення – через пензель і фарби. Діти передають на папері своє перше враження від гір, смерекових лісів, швидкоплинних річок, та мінливого неба.

Мама Юри Нінічука із Нововолинська розповідає, що син навіть повірити не міг, що їдуть відпочивати просто так, без виснажливих процедур та фізкультури.

За кошт держави покращити свій стан можуть лише одиниці, і то не щорічно.

«Проект «Відпочинок в Буковелі» для особливих дітей здійснюється уже третій рік поспіль, але вперше набув такого масштабу», – розповідаєголовний менеджер у соціальній сфері Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом” Оксана Демчук.

Громадські організації з усієї Волині надіслали близько півтори тисячі заявок на відпочинок. Оздоровили лише десяту частину від потреби, але і це – успіх, бо переважна більшість учасників проекту побувала в Карпатах уперше.

Від початку проекту оздоровились понад 380 волинян. Така поїздка – дуже сміливий крок, але дуже важливий. Так вважають учасники програми оздоровлення.

Богдан Шило, восьмикласник із Нововолинська встав із візка лише у вісім років, але відтоді став сприймати світ по-іншому. Його мама Олена тішиться, що тут, в Буковелі, вони багато ходять, насолоджуються краєвидами, дихають чистим цілющим повітрям.

«Звичайно, такий відпочинок потрібен, – робить висновок Олена Шило, – бо діти мають, з ким себе порівняти. Порівняти і до гіршого, і до кращого. Вони можуть порівняти, з чого вони вийшли, і до чого їм ще можна прагнути».

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі