У парку імені Лесі Українки хочуть заборонити куріння
На території Центрального парку культури та відпочинку імені Лесі Українки хочуть заборонити куріння, крім спеціально відведених місць. Також пропонують обмежити продаж алкоголю поблизу дитячих та спортивних майданчиків.
Про це стало відомо під час 13 сесії Луцької міськради 28 вересня.
Голова фракції «УКРОП» Ігор Поліщук у депутатському запиті до міського голови повідомив, що до нього звернулася ГО «Громадська рада Волині», яка звертає увагу на низку проблем, що існують у парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, та закликає посприяти у їх вирішенні.
Так, активісти просять встановити при в’їздах у парк знаки «рух заборонено», визначити межі центрального пляжу Луцька та облаштувати відповідні стаціонарні інформаційні знаки про його межі. Окрім того, закликають встановити знаки, що чітко позначають територію парку і інформують про правила поведінки. Разом з тим, лучани хочуть, аби на території відпочинкової зони заборонили продаж, зокрема на розлив, пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв біля дитячих та спортивних майданчиків на території відпочинкової зони та чітко визначити межі дитячих та спортивних майданчиків.
Також громадські активісти просять заборонити куріння в парку та на пляжі, окрім спеціально відведених місць, та встановити відповідні знаки про заборону куріння. Разом з тим, вони закликають забезпечити негайний ремонт та безпечне функціонування сходів у річку Стир на центральному пляжі, які зараз перебувають в аварійному стані та небезпечні для користування, створити і впорядкувати окремий пляж для відпочинку батьків з дітьми. Лучани хочуть, аби визначили межі відокремленої зони в парку для вигулу домашніх тварин та встановили там відповідні знаки, а також розмістили інформаційні знаки про заборону вигулу тварин у непередбачених місцях та в недозволений спосіб, без повідків тощо, і забезпечили постійний належний фаховий догляд за зеленими насадженнями на території парку та пляжу.
Депутати підтримали цей запит.
Міський голова Микола Романюк зауважив, що на обговоренні зараз перебуває концепція парку, тож пропозиції громадські активісти, з його слів, можуть подавати його заступнику Юрію Моклиці, який очолює робочу групу з розробки концепції.
Ігор Поліщук зазначив, що фінальною точкою реалізації концепції є орієнтовно 2025 рік, натомість заходи, які пропонують вжити громадські активісти, не дороговартісні і втілити їх в життя можна за короткий час.