Лучанам показали «Лицарів Волі»

У Волинському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Лицарі Волі», присвячену до 74-ої річниці від дня створення УПА та 75-ої річниці створення «Поліської Січі».

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Відкрили виставку задовго до Покрови та Дня захисника України з метою, щоб більше людей змогли її відвідати, щоб вчителі у школах та викладачі у вищих навчальних закладах могли спланувати групові екскурсії до цих свят.

Загалом, представлені на виставці експонати стосуються історії української повстанської армії, її початків, пошанування тих людей, які відіграли видатну роль у історії української державності та, власне, історії Волині.

Зокрема, на огляд відвідувачів представили оригінальні документи, фотографії та речі українських повстанців. Майже всі експонати – це матеріали, які є у наявності краєзнавчого музею. Утім, ця виставка унікальна тим, що вперше на кілька годин на відкриття «Лицарів Волі» працівники Рівненського обласного краєзнавчого музею привезли документи та речі отамана Тараса Бульби-Боровця.

Зокрема, ті, хто був присутнім на урочистому відкритті мали можливість побачити військовий мундир отамана Тараса Бульби-Боровця, його особисті нагороди, а також його власний бінокль. Відвідали захід і ветерани Луцька. Василь Кушнір сказав, що йому дуже приємно бачити у музеї велику кількість молоді – людей, які у всі віки та народи намагаються покращити рівень свого життя.

«Сьогодні ви бачите нас такими стариками, однак не забувайте, що понад 70 років тому ми теж були молодими і так, як сьогодні воїни АТО, відвойовували незалежність нашої держави», – сказав ветеран та побажав присутнім хлопцям та дівчатам віри у себе.

Опісля короткий історичний екскурс провів автор виставки провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Сергій Лис. Окремо він зосередив увагу на представлених великих банерах, саме на них в історичному порядку відвідувачі можуть вивчити історію УПА.

Тож відвідати виставку «Лицарі Волі» жителі та гості Луцька зможуть до кінця року. А відвідати її варто, бо, як наголосили працівники музею, без знання своєї історії не можна збудувати краще майбутнє.