Онук через 74 роки вшанував пам'ять свого діда, який загинув у концтаборі на Волині

Джерело: Слово правди
  1. Новина відноситься до:

 Минуло 75 років від початку радянсько-німецької війни. Особливо трагічні її наслідки для України – двічі через її територію пройшли страшні фронти, які знищили мільйони людей. Чимало громадян стали жертвами концтаборів. Один із таких діяв у Володимирі-Волинському.

   У вересні 1941року гітлерівці організували у нашому місті  концтабір для військовополоненних, який спочатку називався «Офлаг-11», згодом «Норд-Офлаг 365». За увесь час його діяльності - з 1941 по 1944 рік -  через катівню пройшло 56 тисяч людей. 

   Нещодавно місто Володимир-Волинський відвідала сім’я із Полтави. Впродовж багатьох років чоловік розшукував свого дідуся Петра Репрінцева , який загинув у полоні. Звернувшись до німецького архіву, одержали документи, які підтвердили що Петро Полікарпович Репрінцев загинув від виснаження (голоду ) 9 січня 1942 року у Володимир-Волинському концтаборі «Офлаг -11». Перейнявшись долею свого дідуся, розповідає онук, він  впродовж цілої ночі самотужки перекладав архівні документ з німецької.

   Петро Репрінцев народився 16 грудня 1897 року, жив у Полтаві на вулиці Фрунзе разом з дружиною Акуліною Антонівною та донькою (на фото),  працював бухгалтером. Був призваний Полтавським військкоматом, мав військове  офіцерське звання технік-інтендант. 25 вересня 1941 року став в'язнем концтабору у Фролівці на Сумщині, згодом переведений до Володимира. 

   У нашому місті нацисти утримували військовополонених  радянських офіцерів у так званих Сталінських казармах (у районі військового містечка) – це записано в німецьких архівних документах.  Розстрілювали їх у полі, де нині прямує ковельська траса. Рядових в’язнів знищували на західній околиці міста – нині там меморіал» Скорботна мати». Доньці Петра Репрінцева (мамі гостя нашого міста), котрій нині 80 років, усе життя  не давала спокою думка: де ж загинув її батько? І ось на схилі літ вона нарешті дізналася правду. 

   Внук інтенданта Репрінцева відвідав Володимир-Волинський, поклав квіти на місці, де знищували офіцерів-полонених та до меморіалу «Скорботна мати», вшанував пам'ять свого дідуся, який став жертвою жахіть нацистського режиму. 

   Богдан ЯНОВИЧ, науковий співробітник історичного музею.