Лучани просять не зносити їхні гаражі, які простояли понад 40 років

Вулиця Гірна, що у Луцьку – гуде, як вулик. Відповідно до рішення виконкому, там мають знести 83 незаконно встановлені гаражі. Власники цих конструкцій переконують: свого часу землю під гаражі віддало командування військової частини, яка там розташовувалася. Але коли землю передали місту, то гаражів на папері не залишилося. Дізнавшись, що ці гаражі міськвиконком вирішив знести, мешканці вулиці прийшли на пленарне засідання сесії міськради.

Аби вирішити питання, яке турбує лучан, в міській раді організували виїзний День депутата сьогодні, 5 вересня, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

Так, 83 металеві конструкції на вулиці Гірній простояли вже більше 40 років. Свого часу, пояснюють лучани-власники гаражів, це була територія військового містечка.

«Задля підвищення боєздатності війська службовцям дозволили поставити тут гаражі. Сьогодні це – гаражі здебільшого або вдів військових пенсіонерів, або самих військових пенсіонерів. Якщо ці гаражі знесуть – то територію може чекати та ж доля, що й сусідню ділянку, де колишня казарма не раз горіла, все заросло бур’янами і кущами», - розповідає Михайло Назарчук.

Власне, попередньо, під час зборів, місцеві мешканці обрали ініціативну групу, яка готова боротися за гаражі, до складу цієї групи й увійшов пан Михайло. Кажуть - готові й в міську казну платити, аби лиш було де поставити свої автівки.

Представники міськради – головний художник Ярослав Матвіїв та начальник відділу землеустрою управління земельних ресурсів міськради Валентина Бурлака пояснюють: на жоден з гаражів немає документів, більшість з них стоять на комунікаціях чи червоних лініях. А узаконити існуючі гаражі немає законних підстав. Виняток – лише інваліди І та ІІ груп, які мають авто з ручним керуванням.

«Чинним законодавством не передбачено виділення земельної ділянки під існуючі гаражі. А, приміром, під гаражний кооператив має бути виділена вільна ділянка, де передбачені санітарно-захисна зона, пожежний заїзд та виїзд, не повинно бути комунікацій», - пояснює Валентина Бурлака.

Натомість лучани, які мешкають на вулиці Гірній розповідають: свого часу всі дозволи їм давало керівництво військової частини, і тоді ніхто не заперечував, аби ці гаражі тут таки стояли. Припускали й те, що цю ділянку хтось приглянув собі під будівництво.

Та директор департаменту муніципальної поліції міськради Юлія Сиротинська пояснила: рішення про демонтаж гаражів почали готувати після скарги інших мешканців, які нарікали на антисанітарію, на те, що тут збираються безхатьки. Гаражі ж встановлені без жодних документів, і за оренду ніхто в міську казну за більш як 40 літ ніхто не платив. А самі ж гаражі, на її переконання більше використовуються як підсобки, а не місця для «ночівлі» автівок.

«Практика в нас є хороша: після того як ми демонтовуємо такі конструкції, прекрасно люди живуть і розміщують свої речі. І я можу побитися об заклад: якби ми почали відкривати гаражі, то у 80% з них зберігається домашній непотріб, який ви не хочете зберігати в своїх квартирах та будинках, і , в кращому випадку, у 20% з цих гаражів розміщені автомобілі. Там вже викопані підвали, зберігаються старі меблі, консервація», - зазначає посадовець.

Лучанам також запропонували декілька варіантів вирішення питання: по-перше, інвалідам, які мають право на узаконення таких конструкцій, подати документи до ЦНАПу. По-друге, вони ж можуть об’єднатися в гаражний кооператив. Або ж – знести гаражі, та й по всьому.

Як приклад – назвали ситуацію на вулиці Карбишева, де зараз лучани розробляють документацію на новий кооператив. Але для цього люди зняли усі 32 гаражі, щоб показати, що ця ділянка вільна, і почали виготовляти паралельно документи на кооператив, який умістить вдвічі більше автівок.

На це пролунали вигуки «Дуристика!», «Мені міський голова особисто пообіцяв, що ніяких гаражів зносити не будуть, і закрийте рот!», «Поважайте старших людей».

Фактично, думки власників гаражів розділилися на тих, хто хоче організувати кооператив і вони просять сприяння від міськради як це зробити і на тих, хто хоче залишити все як є. Урешті, учасники зустрічі домовилися: до завтра до обіду мають завершити об лікування гаражів. До цього часу власники мають прийти в департамент муніципальної поліції і підтвердити, що вони є мешканцями будинку на вулиці Гірна,2. Гаражі, чиїх власників не знайдуть - знесуть в першу чергу. По тому, ймовірно. ініціативна група продовжить боротися за гаражі, які вже стоять десятк років на цій вулиці.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі