Луцькі депутати не оскаржуватимуть рішення польського Сейму
Луцькі депутати не підтримали оскарження скандального рішення польського Сейму, мотивуючи це тим, що встановленням історичної справедливості повинні займатися Міністерство закордонних справ та Верховна Рада України. Обранці громади у більшості повважали, що органам місцевого самоврядування, до яких, власне, й належить Луцька міська рада, більш «личить» займатися господарськими питаннями міста й містян.
Про це стало відомо під час засідання 12-ої чергової сесії Луцької міської ради сьогодні, 31 серпня, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.
Зі слів депутата Павла Данильчука, відповідні проекти рішення подали в усі районні, а також в міську і обласну ради.
«Ми цього не ініціювали, це «ланцюгова реакція», - зазначив обранець громади.
Підтримав колегу й депутат Луцької міськради Григорій Пустовіт:
«На жаль, історія набагато складніша, ніж нам цього б хотілося. Справді, були складні часи в українсько-польських стосунках. Але сьогодні ми говоримо про резолюцію Сейму. Ми почули звинувачення, але не почули вибачень від іншого боку. А ніхто не каже про те, що українсько-польський конфлікт міг бути організованим радянськими службами. Було дві імперії, які між собою воювали. Може нам треба було не бути толерантними, коли поляки нас гостро звинувачували. Може нам треба було «показати зуби» ще тоді й не було б такого болючого для українців рішення Сейму? Тим часом наш президент став на коліна перед польським народом, то думаю польський очільник держави мав би зробити так само», - сказав депутат.
Натомість, від імені усієї фракції виступив депутат від політичної партії Українське об’єднання патріотів - УКРОП Ігор Поліщук:
«Ми вважаємо, що у своїх рішеннях Луцька міська рада повинна керуватися Законом України «Про місцеве самоврядування». Питання міжнародних відносин та встановлення історичної справедливості - у компетенції Міністерства закордонних справ та Верховної Ради України. Щодо міськради, то вона зобов’язана займатися мінімумом політикою, а актуальними господарськими питаннями лучан», - зазначив обранець громади.
На це «свободівець» Микола Федік відповів, мовляв, вищезгадане звернення не є порушенням закону, проте є обов’язком міськради:
«Волинь завжди пам’ятатиме ті події. Й сьогодні в селі Гайове Ківерцівського району - річниця від розстрілу тисячі українців поляками на нашій же території», - зазначив депутат.
Однак, враховуючи те, що такий проект рішення може ще більше розпалити міждержавну ворожнечу, луцькі обранці громади його не підтримали. Зокрема, не голосували за ініціативу усі члени фракції УКРОП.