У центрі міста з’явився кликун

Джерело: Луцька міська рада
  1. Новина відноситься до:

У Луцьку відбулося відкриття першої мініатюрної бронзової скульптури луцького кликуна біля Центру туристичної інформації та послуг (вул. Сенаторки Левчанівської, 2).

Скульптуру презентували у рамках проекту «Імена Луцька» 23 серпня, повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

Згодом у місті з’явиться багато таких кликунів, які матимуть різне змістове навантаження: соціальне, рекламне, просвітницьке тощо. А мініатюрну скульптуру представляв глашатай, який в подальшому буде закликати лучан на міські культурно-просвітницькі заходи, адже він є невід’ємною частиною Древнього Лучеська.

Кликун (або глашатай) – давня професія, яка полягала в інформуванні жителів міст доби Середньовіччя (XV-XVIІ ст.). Кликуни повідомляли населенню найрізноманітнішу інформацію: про вшанування уславлених полководців, про прибуття в місто чужоземних послів, про чергову роздачу хліба або грандіозну циркову виставу, про виклик громадян у суд, про винесення вироків і виконання страт, оголошували королівські укази, сповіщали городян про збір податків тощо. Будь-яка важлива юридична справа підлягала «обволанню» кликуном у людних місцях. У Луцькому замку кликуни, окрім іншого, стояли на нічній варті та «кликали» – постійно перегукувалися, а в разі пожежі чи нападу ворогів били на сполох. Звідси пішла місцева назва професії - Кликун (далі кликун).

Загалом метою проекту «Імена Луцька» є популяризація міста Луцька й привернення уваги до його історико-культурної, духовної, наукової та мистецької спадщини, яку творили видатні постаті, пов’язані з ним. Важливим завданням проекту є ознайомлення жителів Луцька та його гостей з відомими особами – державними діячами, військовими, представниками духовенства, митцями, науковцями, які народилися у Луцьку, або певний період свого життя проживали чи працювали в місті. 

Надруковано 15 буклетів — імен особистостей, розміщено сіті-лайти на просп. Волі. Авторами текстів до буклетів проекту стали: Олена Бірюліна, Наталія Пушкар, Петро Троневич, Володимир Шабаровський, Олександр Котис, Тетяна Данилюк-Терещук, Катерина Теліпська, Ілона Несторук. Надалі будуть проводитися тематичні заходи, в тому числі, екскурсії, що стосуються життя цих людей та їх особистого внеску в розвиток міста. В електронному вигляді буклети можна переглянути на офіційному туристичному сайті Visitlutsk.com, а згодом можна буде придбати у Центрі туристичної інформації та послуг (вул. Сенаторки Левчанівської, 2).

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі