Сьогодні відзначають Преображення Господнього. Історія свята
19 серпня (6 за старим стилем) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Преображення Господнього.
Свято Преображення Господнього, або Другий Спас, належить до 12 найбільших свят Православної Церкви, так званих Двунадесятих. Цього дня Церква згадує євангельську подію, коли, щоб укріпити в апостолах віру, Христос переобразився на горі Фавор та показав їм свою Божественну славу.
Як оповідає Євангеліє, Христос взяв із собою на цю гору трьох учнів – Петра, Якова та Іоанна. «І переобразився Він перед ними, Лице Його засяяло немов сонце, а одежа зробилася білою як світло. І от з’явилися у славі Мойсей та Ілля і розмовляли із Ним про те, що чекало на нього в Єрусалимі. Тоді Петро сказав до Ісуса: «Господи, добре нам тут бути! Коли хочеш, поставлю отут три намети: для Тебе один, один для Мойсея і один для Іллі». Як він ще говорив, хмара ясна огорнула їх. І був голос із хмари, що казав: «Цей є Син Мій Улюблений, що в Ньому Моє благовоління. Його слухайте!». Згодом Христос звелів учням не розповідати цю історію допоки Йому не доведеться померти та не воскресне Він з мертвих.
«На горі преобразився Ти, Христе Боже, і скільки могли вмістити, ученики славу Твою бачили, щоб коли побачать Тебе розп’ятого, страждання Твої зрозуміли як добровільні і світові проповідали, що Ти єси воістину сяєво Отця Твого», - так висловлюється у кондаку Преображення богословське значення цього свята.
Існує звичай в день Преображення приносити до храмів та освячувати плоди – особливо виноград та яблука. Під час богослужіння священно- і церковнослужителі носять біле облачення.