На Волині визначили автора кращої писанки «третього тисячоліття»

Джерело: Волинська регіональна дирекція НТКУ
  1. Новина відноситься до:

У Волинському краєзнавчому музеї під час етно-мистецького заходу «Народне мистецтво. Традиції і сучасність» та з нагоди 25 річниці проголошення незалежності України відбулося нагородження переможців 22 обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття». Загалом, участь у конкурсі взяли 63 учасники з Луцька, Володимира-Волинського, Ківерців, Маневицького і Турійського районів. На розгляд журі представили майже 300 писанок.

Оксана Левкович із села Липини Луцького району участь у цьому конкурсі бере вперше і вже здобула друге місце. Дівчина каже: такі конкурси потрібні, вони залучають дітей та молодь до вивчення і вшанування своїх традицій та звичаїв.

 «У Краєзнавчому музеї мої роботи виставляються перший раз. Для мене це є дуже важливо.  Це не просто виставка, це вже йде якась частинка історії, у яку я могла вкласти себе… Мої писанки створені по мотивам волинської писанки. В цілому, кожний символ, який зображений на писанці, він несе, своє значення. Писанка у мене несе віру у Божу поміч, побажання хорошого врожаю та доброї долі», – розповіла дівчина.

Володимир Шилінговський на двадцять другому обласному конкурсі «Волинська писанка третього тисячоліття» зайняв третє місце. Для нього писанка – це мистецтво, в якому можна відобразити  усі сторони свого життя, історію, звичаї, бажання та мрії майбутнього.

«Я почав займатися писанкарством, коли вступив до педагогічного коледжу. Цю любов до мене прищепила мій керівник групи Мартинюк Леся Георгівна. Найбільше мені подобається занурювати писанку у кольори, коли ти знімаєш віск і який утворюється малюнок на писанці», – зізнався учасник конкурсу.

Подяками та грамотами нагородили найкращих. А перше місце зайняла писанкарка з села Комарово Маневицького району Наталія Павлюк.  Після нагородження усі присутні  оглянули виставки, що зараз експонуються у Волинському краєзнавчому музеї.