З 1 вересня старшокласники вчитимуть історію України за новою програмою

  1. Новина відноситься до:

З нового навчального року учні 10-11 класів вивчатимуть історію України за новими програмами. Про це повідомляє ТСН з посиланням на прес-службу Українського інституту національної пам'яті.

"Уперше в старших класах вводяться практичні заняття з уроками узагальнення та тематичного оцінювання. Виділено в окремі теми Українську революцію 1917-1921 років. Тепер період масових репресій та великого терору в Україні здобув справедливу назву – "Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)", - йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що старшокласники вивчатимуть низку історичних постатей та персоналій, які сприяли розбудові України. "У програмі виокремлено і розширено, зокрема, такі події, поняття, факти та терміни:

бій під Крутами; етапи трудової та політичної еміграції; війни радянської Росії з Українською Народною Республікою; радянська окупація України; адміністративно-територіальні зміни українських земель протягом усього ХХ столітті; Акт відновлення Української Держави; внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні; українці у військових формуваннях держав Об'єднаних Націй", - додали в УІНП.

Окрім цього в навчальні програми вводиться поняття "депортація" (депортація з Криму кримських татар та інших народів, а також масові депортації етнічних українців з Польщі в 1944-1946 роках); Українська Гельсінська група та багато іншого. Як зазначається, наказ про затвердження навчальних програм для 10-11 класів міністр освіти Лілія Гриневич підписала 17 липня. Нагадаємо, початкову школу із вересня переводять на нову програму навчання. З нового навчального року школярів розвантажать і більше уваги приділятимуть навичкам застосування знань у повсякденному житті.

Нагадаємо, у підручниках епохи Дмитра Табачника історію цензурували на користь Росії.

Тоді від опису деяких знакових подій української історії не лишилось навіть рядка. «Забули» про Помаранчеву революцію та Крути, толерантного звучання набула розповідь про встановлення радянської влади в Україні. У «варіанті Табачника» більше не розповідалося про розправу радянської влади над патріотами.

Не залишився без змін і розділ про голодомор - у тексті зникло формулювання про штучний голод.

Для участі Української повстанської армії у війні також більше не знайшлось окремого місця. Її прирівняли до загонів Ковпака та Сабурова. Водночас, з посібника видалили фотографію Романа Шухевича. Згадки про повоєнну діяльність УПА істотно скоротились, зокрема, школярі вже не дізнатись, що патріотів підтримувало місцеве населення.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі