Український режисер планує зняти кіно, «яке дивитиметься увесь світ»

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини

Режисер фільму «Тіні незабутих предків» Любомир Левицький планує створити англомовний фільм, побудований на 9 реальних і одному вигаданому факту про Україну.

Про це йшлося 7 серпня під час гутірки з режисером Любомиром Левицьким у рамках третього дня фестивалю «Бандерштат», - повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

Режисер зауважив, що в Україні не вистачає жанрового масового кіно, а також бракує молодих кіноакторів, які мали б велику практику роботи. Тому, зі слів режисера, замість кіно з глибокою драматургією він досі обирав жанри, які можна зняти недорого і якісно.

Новий проект «Егрегор», з його слів, за жанром подібний на «Код да Вінчі» та «Скарби нації». Це – «9 вигаданих і 1 реальний факт про Україну», історія, що захопить світ і буде прив’язаною до нашої країни. Події фільму відбуватимуться у Києві, Львові, Польщі та Німеччині.

«Мені цікаво робити міжнародне кіно англійською, яке ідентифікуватимуть як українське. Чому ми не можемо робити класні українські фільми, які дивитиметься увесь світ?» - зауважив режисер. Він зазначив, що досі є люди, які говорять, що це нереально і дуже дорого. Любомир Левицький вважає, що варто робити в Україні англомовні фільми з голлівудськими зірками.

Він розповів, що колись йому казали, буцімто український фільм не може бути самоокупним. Натомість його фільм «Тіні незабутих предків» став першим в історії сучасного українського кіно, який лише у національному прокаті відбив» свій бюджет.

Серед інших проектів, які хотів би втілити режисер, – якісний фільм про українських супергероїв – козаків-характерників.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі