У луцькому парку реставрують міфічні скульптури

У Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки у Луцьку реставрують кам’яні скульптури Миколи Голованя. Після відновлення скульптур планують створити алею казкових і міфічних героїв.

Демонтаж скульптур розпочався в четвер, 4 серпня, - пише Волинське агентство розслідувань.

Виконані в 1979 році почесним громадянином Луцька, відомим скульптором Миколою Голованем скульптури створені за образами казок та міфів. У парку розміщено 27 скульптур, які зазнали деформацій.

Заступник міського голови Юрій Моклиця та провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Сергій Лис звернулися до скульптора, який зголосився рятувати свої витвори. Микола Головань підтримав ініціативу демонтувати скульптури та реставрувати їх, щоб в подальшому створити алею.

Зі слів Юрія Моклиці, демонтують тільки 23 скульптури. Ще 4 залишаться на своїх місцях у дитячому містечку, бо ті практично не зазнали пошкоджень. Всі решта фігур розташуються на алеї в парку. Моклиця розповів, що там почистять бруківку та встановлять інформаційні стенди, щоб кожен охочий зміг прочитати історію про героїв із каменю.

«Це не буде класична алея, скоріше мистецька зона. Плануємо робити проекти ленд-арту, мистецькі заходи, інсталяції. В скульптора є групи скульптур, наприклад «Бременські музиканти». Микола Головань вирішить як кам’яні герої будуть розміщуватися на цій алеї», – додав він.

Сергій Лис розповів, що на «творчих посиденьках» в музеї, він запропонував відреставрувати скульптури Голованя.

За його словами, серед скульптур представлені Водяник та Русалка, Мавка, Баба Яга, серія скульптур Бременські музиканти та інші. Також є скульптури з античної міфології — Янус та колесо Фортуни.
 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі