Занедбані підземний резервуар та станція фекальних вод у мікрорайоні Вересневе, які відмовилася приймати у комунальну власність міськрада, становлять загрозу для життя місцевих мешканців.
Про це йшлося під час 11-ї сесії Луцької міської ради 27 липня.
Депутати підтримали проект рішення про відмову у наданні згоди на прийняття у міську комунальну власність резервуару підземного на вулиці Ранковій та станції фекальних вод на вулиці Ландау, 10в.
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Волинській області листом від 13 травня цього року звернулося щодо прийняття в міську комунальну власність резервуару підземного на вулиці Ранковій та станції фекальних вод на вулиці Ландау, 10в. Згадане державне майно перебуває на балансі ПАТ «Гнідавський цукровий завод» та під час приватизації не увійшло до статутного капіталу.
Об’єкти детально обстежили спеціалісти КП «Луцькводоканал» та надали заключення, у якому йдеться про те, що резервуар підземний та станція фекальних вод перебувають у занедбаному, аварійному стані і повністю непридатні до використання за призначенням через втрату герметичності, гідроізоляції, цілісності конструкцій, повної відсутності підвідних мереж.
Член фракції «УКРОП» Борис Смаль зауважив, що об’єкт на вулиці Ландау розташований безпосередньо у дворі приватного житлового будинку. Мешканцям будинку все одно, кому майно належатиме, але в такому стані, як зараз, об’єкт становить небезпеку. Зі слів депутата, там розташована глибока яма, у якій є вода і станція давно не функціонує. На вулиці Ранковій резервуар розташований трохи далі від житлових будинків. Депутат запитав, якою буде подальша доля об’єктів з точки зору безпеки для місцевих мешканців.
Як повідомила начальник відділу управління майном міської комунальної власності Алла Грабко, власником споруд є держава, а за безпеку споруд повинен відповідати балансоутримувач, тобто ПАТ «Гнідавський цукровий завод». Міська влада вже брала на баланс газопровід, щоб привести його до ладу. Посадовець пропонувала направити листи балансоутримувачу і власнику майна, щоб вони привели у відповідність об’єкти, адже є постанова Кабміну, що передбачає порядок списання непотрібного майна.
Борис Смаль закликав допомогти лучанам, які зараз перебувають у небезпеці, зважаючи на аварійний стан цих споруд. На це міський голова Микола Романюк пообіцяв вже наступного дня підготувати відповідні листи.