Kronika przeszłośći: 22 lipca

  1. Новина відноситься до:

Tygodnik «Ziemia Wołyńska», 24 lipca 1932 r.

Kowel. Walka policji z bandytami. Dn. 21 b.m. patrol policji państwowej natknął się w okolicy Smolar na uzbrojoną bandę złożoną z dwudziestu kilku osobników. Pomiędzy policją a bandytami, wywiązała się walka, trwająca kilka godzin. Komendant posterunku P. P. w Powursku Orłowicz został ranny. Ze strony bandytów zostało rannych 2 osobników, których uprowadzili ich towarzyszy. Na miejsce przybyły posiłki policji państwowej, z powiatów Kowelskiego i Kamień-Koszyrskiego oraz oddział wojska z poligonu w Powursku. Banda wycofała się w niedostępne bagna i lasy w okolicy rzeki Stochód. Pościg trwa w dalszym ciągu. Znamienną jest rzeczą pojawienie się tak licznej i dobrze uzbrojonej bandy. Zapewne już najbliższe godziny rzucą więcej światła na całą tę sprawę.

Krzemieniec. Ucieczka z Rosji sowieckiej. Na odbytej ostatnio konferencji granicznej z przedstawicielami Z. S. R. R. w sprawie wydania żołnierzy bolszewickich, którzy przeszli przez granicę do Polski, wobec nieuzgodnionego stanowiska stron, sprawę przekazano władzom centralnym.

Włodzimierz. Spłonął młyn. We wsi Budziatycze pow. włodzimierskiego, spalił się młyn gazowo-generatorowy p. n. „Sławianka", należący do Konstantego Horodyskiego i S-ki. Przyczyna pożaru dotychczas nie ustalona.

Wycieczka krajoznawcza. Dnia 7 sierpnia 1932 r. (uiedziela) Wołyńskie Towarzystwo Krajoznawcze i Opieki nad Zabytkami Przeszłości, organizuje dla swych członków i sympatyków jednoduiową wycieczkę krajoznawczą statkiem po Styrze do Targowicy, dla zwiedzenia Targowicy i znajdujących się po drodze miejscowości: Boratyna, Jałowic, Wierbiejewa, Matyszyna, Podlisiec, Borzemca, Topyli i Podhajec. Odjazd z Łucka o odz. 8-ej rano z przystani okołó mostu Bena, powrót o goclz. 20-ej wiecz.

Koszt wycieczki od 8-ch do 4-ch złotych od osoby w zależności od ilości osób, przy udziale zaś 30 osób 2 zł. od osoby. Zapisy przyjmuje i informacji udziela codziennie Sekretarjat T-wa (A . B. Chrobrego Nr. 9 pokój 18). Uczestnicy winni zaopatrzyć się w jedzenie na cały dzień.

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі