Kronika przeszłośći: 13 lipca

  1. Новина відноситься до:

Tygodnik «Ziemia Wołyńska», 13 lipca 1930 r.

Atrakcją Łucka będzie indyjska fakirka Ada Mirench (czy nie z Kołomyi?), która będzie żywcem pod ziemią 2 metra głębokości. Przy zakopaniu i odkopaniu będą obecnie WP Doktorze. Eksperyment, który zakończył się z nią kilkakrotnie tragiczną śmiercią, skończy się tym razem tem, Że zostanie przepilony żywy trup na połowę. Publiczność tych cudów chyba nie zobaczy, gdyż wcześniej skona ze śmiechu. Oto jest afisz, żywcem przepisany.

Conan Doyle umarł. Autor popularnych przygód Scherlocka Holmesa, sir Arthur Conan Doyle, zmarł w 70 r. życia.

Żydowskie towarzystwo krajoznawcza jako oddział Warszawskiego Żydowskiego Związku turystycznego zawiązało się w Równem w zeszłym tygodniu. Do zarządu weszli dr. Berliner jako przewodniczący, B. Kagan jako kasjer i L. Kamerman jako sekretarz. Celem tego towarzystwa jest organizowanie wycieczek krajoznawczych po Polsce, a w szczególności po Wołyniu. Kancelarja towarzystwa narazie mieści się w domu p. Keselbrenera przy ul. 18-tej Dewizji 17.

Piorun. Podczas burzy, która po długo trwającej suszy zawitała nad Wiśniowcem, nie przyczyniwszy jednakie żadnej poważnej straty, do mieszkania kupca Mejlera wleciał przez komin piorun, nie czyniąc nikomu szkody.

Do Gdyni zawitała przed kilku dniami flota duńska, dnia 8-go zaś flota angielska. Dowódca floty polskiej, komandor Unrug, podejmował gości bardzo serdecznie.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі