На Волині поступово зникають цілющі джерела
Кринична вода надає людині силу землі, стверджує давнє повір’я. А саме джерело споконвіку було показником екологічної чистоти. Про цілющі властивості старочорторийських природних водограїв знають далеко за межами області. Шкода, але останнім часом потічки стали значно меншими і пробивається вода не так активно.
У 2005 році лісівники Маневицького району спорудили над кількома джерелами у селі Старий Чорторийськ дерев’яні навіси. Через кілька років поряд побудували капличку і облаштували місце для купання. Щодня місцеві жителі ходять набрати джерельної води, а гості населеного пункту поспішають випити прозорої води, вірячи у її цілющі властивості. Щоправда, останнім часом рівень води впав, стверджує уродженець села Юрій Шулипа.
– Це ще раз говорить про те, що ми дуже погано ставимося до природних ресурсів, – каже пан Юрій. – Хоча ми вважаємося багатими на водні ресурси. Більше і більше потрібно думати про їх збереження. Наші джерела дуже лікувальні. На Водохреще багато їде людей із Рівного, Луцька. Ми цим дуже гордимося.
З пагорбів біля Свято-Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря відкриваються неповторні краєвиди. В низовині в’ється річка Стир. Місцеві жителі добре пам’ятають, як заплава весною заповнювалася водою.
– Близько двох кілометрів усе було у воді, було багато риби, – пригадує Юрій Шулипа. – Тих кущів не було – була лише водичка, але з кожним роком її ставало все менше. Люди не бережуть природу, а все більше хочуть з неї взяти, але ж про неї потрібно більше піклуватися, бо це – наше майбутнє, наше здоров’я.
Варто пам’ятати, що джерела мають велике значення для підтримання водного балансу. Замулюючись, вони змінюють структуру ґрунтів. На території нашої області, як повідомили в управлінні водних ресурсів, майже три сотні джерел. Усі вони потребують особливого ставлення і догляду, бо це – природний скарб з цілющими властивостями.