Коли читаєш ці книжки, здається, ніби відчуваєш жар плити, чуєш запах щойно звареної кави з маленької паризької пекарні, занурюєшся у світ гастрономії та смаків. «Хроніки» рекомендують книжки, у яких головний герой – їжа.
«Смажені зелені помідори в каже «Зупинка», Фінні Флегг
Евелін переживає глибоку особисту кризу. Вона знайомиться зі старенькою Нінні, яка, попри важку долю, не втрачає жаги до життя. Нінні розповідає Евелін історії їхнього містечка: про дівчину, яка після загибелі брата знаходить сили жити далі; про розбите серце красуні Рут; про мандрівного робітника, який закохався в Рут; про безробітних, яких у кафе «Зупинка» годували безкоштовно... Ці історії мають таку силу, що змінюють на краще життя тих, хто їх читає. В кінці книги знайдете рецепти страв, які готуються в тому самому кафе «Зупинка». Рецепт смажених зелених помідорів там теж є.
«Італія, вино, їжа, кохання», Майкл Такер
Серед пагорбів італійської Умбрії, в мальовничій долині, що потопає в оливкових гаях і фруктових садах, американські актори Майкл Такер і Джил Ейкенберрі купили маленький будиночок, зведений триста п’ятдесят років тому. З цього моменту подружжя почало іншу главу свого життя, в якій є лише два пріоритети: їсти смачну їжу і пити хороше віно. Перед вами чудова книга про те, як людина далеко від батьківщини знаходить новий будинок. Разом з автором вирушаємо в приголомшливу подорож: заглядаємо в типову італійську м’ясну лавку, веселимося на святі збору врожаю в глухому містечку, піднімаємося до засніжених вершин гірського хребта Сібілліні, а головне – беремо участь в розкішних затяжних бенкетах, ласуємо королівськими стравами, купуємо в придорожніх кіосках величезні бутерброди зі свининою, смажимо молочних поросят, ягнят і піцу в чотирьохсотрічної печі. Ця книга – захоплюючі замітки ревного гурмана, написані легко, з гумором і пильною увагою до деталей.
«Забуття має запах кориці», Крістін Хармель
Добра і несподівано глибока історія дівчини-власниці сімейної пекарні. У її бабусі – хвороба Альцгеймера. В один з моментів просвітлення, вона дає внучці список невідомих імен. Дівчина дізнається таємницю своєї бабусі, яка виявляється парижанкою, єврейкою і шалено закоханою жінкою…
«Апетит», Філіп Казан
Музиканти мають гострий слух, художники – погляд, ну а Ніно, кухар з Флоренції, – смак. Хлопець буквально перепробував весь світ на смак, щоб зрозуміти його суть. Ці знання допомагають йому будувати успішну кар’єру.
Моторошно читати, як хлопець пробує на смак фарбу, стіл, стіну і навіть смерть…
«Часник та сапфіри», Рейчел Рут
На перший погляд – це ідеальна робота: ходити в заклади, куштувати страви і писати відгуки. Але і в такій справі є свої труднощі. Наприклад, якщо ти ресторанний критик New York Times і твоє обличчя знають співробітники всіх закладів міста, а це означає – об’єктивної оцінки бути не може.
Героїня книжки вирішила працювати «під прикриттям». Вона змінює образи для кожної «ревізії»: скромна жінка похилого віку, приголомшлива бізнес-леді, «сіра мишка». У таких образах дівчина намагається поставити незалежну оцінку.