Маневицький краєзнавчий музей шукає керівника

Джерело: Музейний простір Волині

Оголошено конкурс на заміщення посади керівника Маневицького краєзнавчого музею, - інформує Музейний простір Волині. 

Маневицька районна рада відповідно до рішення від 16.06.2016 №9/14, статей 211- 21Закону України «Про культуру», статті 26 Закону України «Про музеї та музейну справу» оголошує конкурс на заміщення посади директора Маневицького краєзнавчого музею.

Керівником комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

Довідково:

Музей відкрили 5 листопада 1967 р. як громадський музей. В 1968 р. присвоєне звання “народний”. З 1979 р. музей стає відділом Волинського краєзнавчого музею, а з 1992 р. отримує статус самостійного музейного закладу. Нині є головним музейним оседеком Маневицького району, його науково-дослідним і культурно-освітнім центром.

Фонди музею налічують 8 тисяч оригінальних пам’яток історії, матеріальної і духовної культури регіону. Експозиція музею відтворює історію краю з найдавніших часів до сьогодення. Серед експонатів музею важливе місце приділяється етнографічним матеріалам, які дають можливість простежити особливості традиційно-побутової культури мешканців поліського краю. Знаряддя праці землеробства, тваринництва, вироби різноманітних народних промислів та ремесел, посуд, одяг, — яскраво і образно відтворюють повсякденне життя й заняття жителів Полісся минулих століть. На базі музею регулярно проводяться наукові конференції з краєзнавчої проблематики, матеріали яких друкуються в наукових збірниках.

Сьогодні в районі Маневицький краєзнавчий музей є мабуть єдиним державним сховищем пам’яток матеріальної та духовної культури краю, культурно-освітнім центром пропаганди та вивчення історичних, художніх та культурних пам’яток Волинського Полісся. Очолює музей Петро Хомич, який двічі провів повну перебудову експозиції музею, постійно організовує виставки, є ініціатором проведення на базі Маневицького краєзнавчого музею та району науково-практичних конференцій від регіональних до міжнародних „Маневиччина на межі тисячоліть” (до 700-річчя с.Старий Чорторийськ і 1000–річчя с.Четвертня), „Маневиччина ХХ століття в подіях, фактах і особистостях”, „Маневиччина ХХ століття в історії Полісся та України”, „Волинське Полісся та Маневиччина в європейській та українській історії” та ін. Протягом останніх років колектив музею розробив наукову концепцію перетворення Маневицького краєзнавчого музею в Регіональний музей Волинського Полісся, яка була апробована і схвалена на регіональній нараді районних комунальних музеїв Волинської і Рівненської областей за участю представників Міністерства культури і туризму України, науковцями Волинського національного університету імені Лесі Українки.

За матеріалами: Museum.dp.ua.