Шацькі озера - у списку 10 найкращих місць для відпочинку в Україні

Джерело: Канал 112

Відпочинок в Україні влітку може бути не менш цікавим, ніж подорож за кордон, яка у зв’язку з підвищенням курсу долара і євро все більше стає складною.

Проте, інфляція не привід відмовитися від відпустки або вік-енду. Наша країна може здивувати туристів незвичайними місцями.

112.ua зібрав 10 місць у різних регіонах України, де можна провести незабутні вихідні.

Село Манява: 400 річний монастир і один з найвищих водоспадів Карпат

Село Манява заходиться в 50 км від Івано-Франківська. Тут розташований унікальний чоловічий монастир – Манявський скит, заснований в 1608 році Йовом Княгиницьким.

До сьогоднішніх днів збереглася кам’яна стіна, якою огороджений монастир, а також частини веж. За деякими даними, на території скиту похований гетьман Іван Виговський, але його могила досі не знайдена. Приблизно в 1 км від монастиря знаходиться Блаженний камінь, саме тут оселилися перші ченці. З каменю капає вода, яка вважається цілющою.

В Маняві також знаходитися один з найвищих водоспадів в Україні.

Висота падіння води досягає 18 метрів. Поряд з ним знаходяться ще кілька невеликих водоспадів, де можна зануритися.

Водоспад розташований в горах, приблизно 6 кілометрів від скиту. Дорога до водоспаду кам’яниста, тому дістатися туди можна або на позашляховику, або звернутися до місцевих жителів, які перевозять туристів до водоспаду. Як біля скиту, так і біля водоспаду є кілька зон відпочинку, де можна зупинитися з наметами.

Президентське село Гута

В Івано-Франківській області розташована держрезиденція “Синьогора”, яку після втечі Віктора Януковича відкрили для відвідувачів. Резиденція знаходиться поблизу мальовничого села Гута, з якого починається маршрут на гору Сивуля (1836 м).

На території резиденції проводяться оглядові екскурсії. Тут знаходяться декілька ставків, невеликий звіринець, мисливські будиночки і вертолітний майданчик. В Синьогорі, як і Межигір’я, стали проводити платні екскурсії. Вхід від 50 гривень.

Синьогора це не тільки резиденція, це і національний парк. Резиденція знаходиться високо в горах, тому звідси відкриваються чудові карпатські краєвиди.

Полтавські піраміди

У Полтавській області також є свої піраміди. Їх авторами були різні люди, але їх надихнуло одне – єгипетські піраміди. У селі Комендантівка знаходиться піраміда-усипальниця роду Білевичів.

Будівництво піраміди ініціював офіцер царського флоту Олександр Білевич, коли повернувся на початку 60-х років XIX століття з Єгипту. Будівництво піраміди-усипальниці тривало протягом 13 років. В якості будівельного матеріалу були використані гранітні блоки, які привозили з місцевого кар’єру.

В похоронному залі піраміди-усипальниці була похована дружина Олександра Білевича – Софія, а в 1916 році і сам Олександр. Пізніше вона була розгромлена, а в радянський час використовувалася як склад.

Декілька років тому піраміда була відреставрована, зараз це діюча церква.

Ще одна піраміда знаходиться в селі Березова Рудка – це родова усипальниця родини Закревських (побудована в кінці XIX століття). Гнат Закревський працював послом Росії в Єгипті, надихнувшись єгипетською культурою, він також вирішив побудувати усипальницю – тільки в мініатюрі.

Піраміда Закревських була розграбована в радянський час, а останки похованих були викинуті. У 1980-х роках піраміду хотіли знести бульдозером, однак вона вистояла.

Зараз дев’ятиметрова споруда в поганому стані, однак незважаючи на це усипальниця привертає увагу туристів.

Тараканівський форт

Поблизу міста Дубно Рівненської області в 1890 році був побудований Тараканівський форт – це система оборонних укріплень, побудована для захисту залізничної лінії Львів — Київ. Форт має форму ромба зі сторонами до 240 м.

По центру споруди знаходиться двоповерхова казарма, до якої ведуть чотири підземні ходи. Зараз все в напівзруйнованому стані, форт покрився травою, що надає йому якусь таємничість. У 2014 році на його території були зняті деякі кадри фільму “Поводир”.

Коростишівський кар’єр

Для киян Коростишівський кар’єр може стати однією з кращих альтернатив відпочинку на природі. Він знаходиться приблизно в 100 км від столиці, дістатися можна по Житомирській трасі.

Це дуже мальовниче місце з неймовірно чистим озером, воно утворилося в результаті затоплення кар’єру, де видобували граніт. Озеро оточене скелями висотою 10-15 метрів. Поруч є кілька зручних місць для стоянки, а також схід до озера для купання. Деякі туристи також практикують тут скелелазіння.

Примітно, що граніт Коростишівских кар’єрів був відібраний для будівництва мавзолею Леніна.

Подільські Товтри

Національний природний парк Подільські Товтри – це відмінне місце для тих, хто хоче відвідати Кам’янець-Подільський, але не обмежитися тільки пам’ятками міста. Парк був створений в 1996 р. для збереження унікальних природних ландшафтів регіону. Товтри виглядають як скеляста дугоподібна гряда, висота якої досягає 443 метрів.

Озеро Пісочне

Пісочне озеро входить до групи Шацьких озер, найбільше з яких — Світязь. Якщо на Світязь приїжджає дуже багато туристів, то Пісочне варіант для тих, хто не любить тіснитися на пляжі.

Тут піщаний пляж в сосновому лісі і кристально чиста вода. Вода в озері з великим вмістом срібла та гліцерину, що добре впливає на шкіру.

У селі Мельники, де й розташоване озеро, є багато котеджних будиночків, готелів і санаторіїв. Так що проблеми з житлом не буде, також можна зупинитися з наметом в спеціально відведених місцях.

Колочава – одне із самих довгих сіл в Україні

Закарпаття славиться багатьма цікавими місцями, але село Колочава заслуговує на окрему увагу. Це одне із самих довгих сіл в Україні, тут є навіть окремі мікрорайони. Завдяки місцевим жителям село буквально стало центром туризму.

В селі є більше десяти музеїв. Туристів тут катають на раритетному паровозі по вузькоколійній залізниці.

Тут є і птахоферма з більш ніж 2000 породами папуг і голубів. Також тут знаходиться мінеральне джерело.

Село розташоване по сусідству з озером Синєвір – найбільшим озером українських Карпат.

Актовський каньйон в Миколаївській області

Актовський каньйон на річці Мертвовод часто називають “Долиною Диявола”. Він розташований на одній з найстаріших ділянок суші в Євразії. Глибиною каньйон досягає 50 метрів і займає загальну площу понад 250 гектарів. За своїми ландшафтними показниками нагадує каньйони Північної Америки.

Карстова печера в Тернопільській області

Печера “Оптимістична” розташована поблизу села Королівка. Це друга за довжиною гіпсова печера у світі. Печера відкрита у 1966 році.

Її загальна довжина становить близько 232 км, проте вона до кінця не розвідана. З 2011 року відкрилися тури в печеру.

Тут також обладнали унікальний в Україні спелеомузей із зразками найбільш цікавих печерних утворень. Відвідати печеру можна тільки з професійним спелеологом. Туристам пропонують короткий і довгий маршрути.