Новини минулого: 30 травня

  1. Новина відноситься до:

Тижневик «Український голос», 4 червня 1942 року. Мовою оригіналу.

В справі П’ятницької каплиці. В Луцьку при вул. П’ятницькій стояла колись православна церква св. Параскеви П’ятниці. Останній раз згадується ця церква в історії в XVIII ст. Коли вона перестала існувати, на її місці було поставлено невеличку каплицю. Ще кілька літ тому ця каплиця була під опікою української гімназії в Луцьку. Тоді було її впорядковано і відремонтовано. За большевиков каплицю занедбано. Зникли вікна і двері. Дощ і сніг дістався до середини. На жаль, досі ніхто не зацікавився цією каплицею і до сьогоднішнього дня вона знаходиться в такому занедбаному стані. Вважаємо, що треба негайно відповідним чинникам привести каплицю до порядку, відремонтувати її та опікуватися нею. Стає просто сором, що досі ніхто не зацікавився цією справою і наша православна українська святиня знаходиться в такому стані.

Курси бандуристів у Крем'янці. Широковідомий український бандурист Кость Місевич відкрив у Крем'янці курс бандуристів, який українське громадянство прийняло з великим вдоволенням. Гра на бандуру тішиться серед українського народу особливою пошаною і любов’ю. Місевич відомий зі своїх чисельних концертів також у інших європейських краях. Його вважають сьогодні одним з кращих українських бандуристів.

Курс диригентів у Ковлі. За дозволом п. Гебітскомісара провід окружної «Просвіти» в Ковлі з початком червня ц. р. влаштовує двохмісячннй курс диригентів для світського і духовного хорів.

Ровер без ланцюга. Часопис «Дас Індустрі Блят» повідомляє про новий ровер, в якім не треба ані ланцюга, ані зубатого колеса, бо заднє колесо вдалося успішно вмістити прямо під сідлом. Мале динамо та гальму приміщено в осі заднього колеса. Рама є коротша, як у звичайних роверах, через що осягнено більшу зворотність.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Олександр КОТИС

Коментарі