У Луцьку відбудеться вечір  Жінки-Матері

Джерело: Волинський краєзнавчий музей

Шанування Матері – один із найсвятіших обов’язків людини. Адже мама споконвіку була найдорожчою та найріднішою людиною для кожного.

12 травня 2016 року о 12:00 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться літературно-мистецьке свято «Благословенне слово – Мати».

Мета святкування – прагнення підтримати традиції дбайливого ставлення до  Жінки-Матері, яка подарувала нам життя, Матері Божої, яка є покровителькою українців та матері-України, рідної землі, де ми народилися.

На вечір запрошені:

- Олександра Кондратович, відомий волинський педагог, етнолог, почесний краєзнавець України, багаторічний і невтомний меценат  Волинського краєзнавчого музею. Саме Олександра Павлівна на початку 1970-х років започаткувала «уроки матері»  в освітніх закладах Камінь-Каширського району на Волині.

Низка праць краєзнавця присвячені темі возвеличення жінки-матері в пісенному фольклорі та обрядовій культурі: «Як у лузі калинойка з квітками», «Народини, або Дарована Богом свіча: родильні звичаї Західного Полісся», «Коса ж моя шовковая» тощо.

- Людмила Карпюк, провідний науковий співробітник Музею волинської ікони. Дослідниця розповість про особливості пошанування  та традиції зображення Богоматері в українському іконописі, представить для огляду дві хатні ікони – «Богородиця Одигітрія» та «Богородиця Замилування» (ХІХ ст.) з колекції  Музею волинської ікони.

На святі прозвучать пісні та поезія про маму у виконанні юних талантів Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена.

Давайте пам’ятати про своїх матерів не тільки у свята, а робити їх щасливими кожну мить, дарувати свою любов і повагу за їхню турботу, терпіння і відданість. Адже з пошани до Матері починається людина!

На фото: Волинська Богородиця Одигітрія— старовинна ікона богородичного циклу, знайдена в Україні у Волинській області. Датується кінцем 13- початком 14 століття.