«Хроніки» рекомендують: п’ять книг для майбутніх батьків

«Хроніки» рекомендують: п’ять книг для майбутніх батьків
  1. Новина відноситься до:

Більшість майбутніх батьків ретельно готуються до вагітності, планують її заздалегідь, читають безліч книг про пологи, батьківство та про розвиток малюка. Однак є й такі, що не цікавляться жодною літературою, а зі з’явою нового члена сім’ї продовжують виховувати його за родинними традиціями. Звісно, немає універсальних довідників, які навчили б, як стати найкращим батьком на світі чи найулесливішою матусею. Але є ціла купа різноманітної літератури, що допоможе полегшити вагітність та підкаже, як доглядати за малюком.

 

Памела Дракермен. «Французьке виховання. Історія однієї американської мами в Парижі»

Репортажна, автобіографічна, а водночас й аналітична книжка знаної нью-йоркської журналістки Памели Дракермен допоможе мудро виховувати сучасну дитину без шкоди для життя і побуту батьків. Авторка підсумовує свій досвід вагітності, народження та виховання трьох дітей, поєднуючи повсякденні «антропологічні» спостереження з підходом журналістки-дослідниці. Ця прониклива і напрочуд захоплива оповідь кидає виклик поширеному нині як у США чи Великій Британії, так і в Україні культу дитиноцентричної родини, що його жертвою стають інтереси, душевний спокій і здоров’я не тільки дорослих, насамперед матерів, але й, зрештою, і самих дітей, які виростають примхливими й інфантильними. Сучасні українці такою ж мірою «дитиноцентричні», як американці: численні анекдотичні випадки нагадуватимуть українським читачам та читачкам власні досвіди – попри відмінність культур, обставин життя й економічного становища.

 

Наталія Чуб. «Куди подівся мій тато? Виховуємо щасливих дітей у сім'ї без батька»

З назви можна зрозуміти цільову аудиторію цього видання – матері, які виховують дитину без батька. Авторка, український психолог Наталія Чуб, на початку книжки називає різні причини такої ситуації: розлучення, далекі довготривалі відрядження, нещасні випадки тощо. Але проблема для таких матерів залишається спільною. Вона розглядає кожен випадок окремо, враховуючи особливості ситуації.Як зрозуміти почуття дитини, що росте без тата, роль батька в сім’ї, і головне – як самій мамі впоратися з цим усім. Важливо, що книга, попри велику кількість порад та пояснень, налаштовує матерів на оптимізм та вселяє віру у всемогутність матерів-одиначок.

 

Адель Фабер, Елейн Мазліш.«Мистецтво спілкування з дітьми. Удома та в школі»

Автори у цікавій формі постійного вчительського та батьківського діалогів викладають всі основні проблеми, які виникають у батьків та вчителів, пов’язані з навчально-виховним процесом. Книжка – це майже суцільні приклади та історії. І вони тут не просто для того, аби було цікаво читати, а яскраво ілюструють ті правила, які хочуть донести до читача автори. Читати варто, коли дитина вже йде до школи чи бодай у садок.

 

Кевін Леман. «Як виховати дитину і не збожеволіти»

Американський психолог і батько п’ятьох дітей Кевін Леман, відомий у США як автор кількох бестселерів, розповідає про виховання дітей та про подружнє життя. Автор ділиться і професійним досвідом психолога-консультанта, який проводить безліч семінарів та зустрічей з батьками, і власним досвідом багатодітного батька.

Базовий принцип виховання за Леманом – практична дисципліна. Вона полягає у послідовності батьків. Автор наголошує на любові як основі такої дисципліни, наслідком якої є виховання відповідальної та щасливої дитини.

Стиль його розповідей легкий та невимушений: багато жартів, серйозних історій, сімейних казусів та прикладів застосування власних методів виховання. Важливо, що автор не нав’язує своїх теорій та не переконує у їх єдиноправильності, натомість він відкрито ділиться своїм тридцятирічним досвідом виховання і його результатами.

 

Бруно Ферреро. «Ваші діти мають лише вас!»

Немає жодних підстав уникати цієї книжки, яку написав про виховання дітей священик-монах. Здавалося б, що така несімейна людина не може зарадити батькам та їхнім проблемам. Після прочитання такий скептичний настрій розвіюється. Відомий італійський автор звертає увагу на всі найважливіші базиси, що стосуються стосунків між батьками й дітьми: любов та повага, спілкування та розв’язання конфліктів, дисципліна та свобода, виховання сильної особистості та виховання довіри, питання друзів та зовнішнього середовища.

Також автор легко й доступно розповідає про важливість розмов із дітьми, а згодом і підлітками на дорослі теми: статеві стосунки, пірсинг і татуювання.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі