Цьогорічний першачок «влетить» батькам щонайменше у три тисячі

  1. Новина відноситься до:

Для батьків навчальний рік розпочинається задовго до 1 вересня. Саме тоді, коли вони складають довжелезні списки та бігають магазинами-ринками у пошуках шкільного причандалля. Навіть якщо вибратися на закупи заздалегідь, то цьогоріч гроші зекономити не вийде. Ціни ростуть, як на дріжджах. Щоб одягнути своє чадо, батькам доведеться викласти кругленьку суму. І це лише на шкільну форму, а потрібно ще й портфель, і зошити, і спортивний костюм та кросівки.

Якщо вирішили придбати усі потрібні речі для школяра у фірмових магазинах, то витратити доведеться як мінімум понад дві тисячі гривень лише на одяг. За ці гроші можна купити: портфель – від 500 гривень, форму (піджак та штани) – від 500 гривень, дві сорочки або блузки – від 600 гривень та пару взуття – від 450 гривень.

Якщо купувати форму окремо, то дешевше не вийде. Адже одні штани вартують на ринку щонайменше 250 гривень, а піджак від 300 гривень. Для дівчинки треба буде купити ще й спідницю або сарафан – 400 гривень.

На ринку можна придбати дешевший одяг китайського або турецького виробництва. Є й українські виробники. Ціна шкільної форми на ринку розпочинається від 500 гривень, із спортивним костюмом та кросівками можна вкластися у 1200 гривень. Сорочка коштує 300 гривень, а спідниця – 350. Найдешевший китайський ранець вартує 350 гривень, кращої якості – 500 і більше.

На ринку ціна на канцтовари майже така, як і у мережевих супермаркетах. Вартість найдешевшого щоденника у твердій палітурці – 25 гривень, у звичайній – 15, найдорожчого у твердій – 40 гривень. Один зошит на 12 аркушів у тонкій палітурці – від 2 до 3 гривень, найдешевша ручка коштує 2 гривні, найдорожча – 20. Лінійку можна придбати від 1 до 14 гривень. За 50 копійок уже не купиш нічого, навіть гумка тепер вартує щонайменше 4 гривні, а точилка для олівців – від 4 до 8 гривень, пенал – від 20 до 100. Пенали з цікавими візерунками вартують понад 100 гривень. За обкладинки для книжок доведеться викласти майже 40 гривень, для зошитів – 30.

Продавці канцтоварів на ринках запевняють, що покупці ще не досить активно розпочали скуповуватися. А самі батьки на запитання, у скільки їм влетів першачок, тільки усміхаються, а потім додають: «Краще не питайте».

От і виходить, що для того, аби придбати усе обмундирування школяра, треба витратити щонайменше три тисячі гривень, а у кого їх двоє чи троє? Відкладати гроші варто було б ще на початку літа…

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Лілія БОНДАР

Коментарі