Волинські ліси будуть обстежувати

Джерело: Волинські новини
  1. Новина відноситься до:

Зміна кліматичних умов на Волині посприяла розповсюдженню шкідників лісу. Як наслідок, в області у півтора рази збільшилася площа заражених масивів. Науковці спостерігають тенденцію до погіршення стану волинських лісів. Аби взятися за вирішення проблеми – лісівники краю проводять обстеження й готують єдину карту-схему заражень лісових насажень.

Для того, аби з’ясувати масштаби зараження Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства запросило науковців державного підприємства «Поліський філіал УкрНДІЛГА», повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини. 

Торік вчені дослідили лісові масиви п’яти лісгоспів ВОУЛМГ – ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Камінь-Каширське ЛГ», ДП «Камінь-Каширськагроліс», ДП «Любешівське ЛМГ та ДП «Прибузьке ЛГ». Цього року наукова експедиція продовжила вияснення причин всихання сосни у ДП «Городоцьке ЛГ», «Маневицьке ЛГ», «Колківське ЛГ».

«Коли дерева вже хворі, то їх пізно рятувати, адже деревина синіє і втрачає якісні показники. Відповідно, вона непридатна для ділового використання (використання для виробництва). Ми побачили, що в лісах присутній комплекс шкідників: короїд вершинний, лубоїд сосновий, синя соснова златка, короїд шестизубий (стенографа), рагій ребристий, коренева губка й інші. Як наслідок, ці шкідники спричиняють хвороби у дерев.

Для того, аби зберегти хоча б частину хворих дерев, потрібно якнайшвидше провести санітарні рубки. Зрізаний ліс необхідно вивезти для переробки, а хвою і рештки кори спалити. Якщо ж цього не робити, то будуть заражені ще більше територій. Небезпека може бути і для «дерев майбутнього», які знаходяться у безпосередній близькості з хворим лісом», - розповідає старший науковий співробітник ДП «Поліський філіал УкрНДІЛГА» Василь Бородавка.

Як інформував начальник ВОУЛМГ Олександр Кватирко, від лісових шкідників постраждали ліси у Київській, Житомирській, Рівненській областях.

Тому, аби розробити план заходів щодо ліквідації проблеми на Волині, в управлінні ВОУЛМГ видали розпорядження провести обстеження лісових масивів та створити карту-схему уражених зон. На це дали місяць часу.

Варто відзначити й те, що, зі слів науковців, декотрих із шкідників, раніше у поліських лісах не було.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі