Щороку від туберкульозу помирає понад 150 волинян

Джерело: Волинські новини
  1. Новина відноситься до:

За даними МОЗ в Україні триває епідемія туберкульозу, адже щороку виявляють до 40 тисяч нових хворих та майже 10 тисяч помирає від різних форм туберкульозу.

В нашій області на обліку протитуберкульозної служби перебуває понад 15 тисяч волинян; майже тисяча хворіє активними формами туберкульозу; щороку помирає від небезпечної хвороби від 150 до 180 хворих. Про це повідомила начальник Головного управління Держсанепідемслужби у Волинській області Наталія Янко, пише Інформаційне агентство Волинські Новини. 

З її слів, на фоні деякого зниження рівня захворюваності на туберкульоз органів дихання протягом минулого року, залишається ще високою кількість хворих з підтвердженим бацило виділенням. Надто прикро, коли хворіють діти (щорічно реєструється в межах 10 - 15 хворих серед дітей до 17 років).

Питання раннього виявлення хворих на туберкульоз найбільш актуальне для районів, де показники захворюваності перевищують середні по області (Ковельський, Локачинський, Луцький, Рожищенський, Турійський). При чому, серед всіх захворілих - до 60% хворих становлять особи соціально-незахищених верств населення (без постійного місця проживання, зловживаючи алкоголем тощо).

Позиція санепідслужби області однозначна – хворобі краще запобігти, а в разі захворювання - найшвидше виявити та лікувати. Тому вагомого значення набуває раннє виявлення туберкульозу при зверненні громадян за медичною допомогою та сприяння місцевих органів самоврядування плановій роботі пересувних флюорографів.

Враховуючи повітряно-крапельний шлях передачі і високий ризик інфікування людини, фахівці Держсанепідслужби радять дотримуватись певних норм і правил поведінки:

  • госпіталізація хворого з обов’язковим обстеженням всієї родини та обмеження контакту з ним (особливо дітей);
  • проведення хіміопрофілактики, а при необхідності повна ізоляція дітей з осередку туберкульозу у дитячі оздоровчі заклади;
  • при відвідуванні чи догляді за хворим - носіння медичної маски;
  • окреме зберігання і обеззараження одягу та білизни хворого перед її пранням і знезараження залишків їжі (шляхом кип’ятіння);
  • щоденне провітрювання та вологе прибирання (з додаванням деззасобів) всіх предметів, в першу чергу дитячих іграшок.

Враховуючи вразливість дитячого організму, вкрай важливо попередити контакт дитини з хворими. Для цього обов’язково слід обстежувати всю родину перед випискою новонародженого з пологового будинку та виключити можливість контакту породілі й новонародженого з будь-яким хворим, надто туберкульозним.

Застереження до громадян щодо купівлі молока та молочних продуктів у невідомих осіб на стихійних ринках, адже хворіють на туберкульоз й свійські тварини (особливо велика рогата худоба, кози).

За будь-яких обставин, фахівці Держсанепідслужби області радять дотримуватись елементарних санітарних норм: обов’язкового вологого прибирання та провітрювання помешкань, добре харчуватись, вживати більше овочів і фруктів, а сидіння за телевізором чи комп’ютером - замінити прогулянкою на свіжому повітрі з дітьми та родиною.

А в разі появи ознак хвороби (таких як: тривалий кашель, безпричинне схуднення, швидка втомлюваність, постійна нічна пітливість, тривале підвищення температури тіла) – негайно звертатись до лікаря за місцем проживання, не займатись самолікуванням.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі