З якими проблемами зверталися волиняни до голови Волиньради

Джерело: Волинські новини
  1. Новина відноситься до:

Більш як сорок відвідувачів записалися на прийом до голови облради у Луцьку. Спілкування тривало понад 6 годин. Проблеми у волинян, на жаль, - такі, у яких більшості вже не раз відмовляли в інших інстанціях.
Серед них – корупція у правоохоронних органах та органах медицини, стан міста, виділення земельних ділянок, матеріальна допомога, забезпечення ліками тощо.

Ще за півгодини до початку прийому перед приймальнею голови облради – не проштовхнутись. На черговий прийом до голови обласної ради попередньо записалося до півсотні людей, які чекали своєї черги. Зі слів Ігоря Палиці, 90% звернень надійшло від громадян, які пройшли всі інстанції щодо своєї проблеми, але так і не знайшли її вирішення.

«На жаль, дуже багато питань щодо корупції в правоохоронних органах і навіть - при новоствореній поліції. Аналогічно - в органах медицини: в онкодиспансері, обласній та міській лікарнях. Там, де з людей вимагають гроші, за те, що має бути безкоштовним», - пояснює голова облради.

Звучали й питання обласного і навіть загальнодержавного характеру. Приміром, щодо демаркації кордону України та Білорусі на території Волині. Місцеві мешканці, які прибули на прийом, скаржаться, що цей процес не контролюють ні прикордонники, ні працівники СБУ. Відтак, роботи, з їх слів, на території Волинської області ведуть білоруські фірми під наглядом прикордонників країни-сусіда.

ТакІгор Палиця наголосив, що обласна рада звернулася в управління екології, органи прокуратури, СБУ, стосовно робіт, які ведуться поблизу озера Білого Любешівського району. Вони, на жаль, можуть призвести до того, що Білорусь відведе озеро з водойми та гідросистеми озер групи Світязя.

«Люди були в обласній адміністрації, в губернатора, і ніде не почули, що питання вирішуватиметься. Ми будемо реагувати – на наступний тиждень запланована робоча поїздка в Любешівський район. Це питання навіть не області, а державної безпеки», - наголосив голова облради.

Зверталися і з питаннями щодо виділення землі учасникам АТО. Ігор Палиця зауважив, що за станом на сьогодні вже діє Спілка воїнів АТО, до якої увійшли чи не всі профільні громадські організації. Він зазначив: не слід чекати, що кожному бійцеві виділять по клаптику землі. Військовим порадив об’єднати зусилля для того, аби отримати житло.

«Ми допоможемо об’єднати бажання, знайти землю в місті чи за його межами, знайдемо будівельника, який збудує житло і віддасть вам (бійцям АТО, - авт.) готові квартири, а решту продасть, аби повернути витрати», - зазначив голова облради.

Окрім того, громадяни скаржились на неможливість навчання в школах через відсутність місць для дітей. Зокрема, йшлося про село Забороль, де вже запланована тематична зустріч. Ігор Палиця висловив сподівання, що гроші на фінансування проектно-кошторисної документації та на завершення будівництва школи все ж знайдуть. Адже діти там навчаються у три зміни.

Чимало питань стосувались і безпосередньо обласного центру. Здебільшого, це проблема занедбаного Центрального парку культури та відпочинку, прибирання сміття, ремонту доріг та черги на житло.

«Упродовж останніх п’яти років квартири не видавалися. Те, що будівельники мали віддавати до 2012 року, - 14 відсотків метражу нового будівництва, а після 2014 – 4 відсотка, не віддається. Люди як стояли в чергах, так і стоять. Я, як голова обласної ради, і фракція УКРОП у міській раді будемо піднімати це питання. Ми проаналізуємо всю діяльність, яка мала місце перед цим, з'ясуємо, де ці квартири і змусимо або мера прозвітувати, або будівельників віддати те, що належить місту», - наголосив Ігор Палиця.

Окрім того, на прийом прийшло чимало підприємців. Ті надали інформацію, що місця здаються їм не безпосередньо Облспоживспілкою, яка має договори на оренду землі з містом, а через приватних підприємців, яких поставив керівник Облспоживспілки. Мовляв, всі розповіді про те, що сьогодні Облспоживспілка платить більше за землю, ніж сама збирає, не відповідають дійсності.

«Чимало проплат вони збирають без оподаткування собі в кишеню. А ці кошти могли б іти у комунальне підприємство, за створення якого ми воюємо. Ми готуємо листи звернення в обласну прокуратуру, щоб розібратися з цими питаннями», - пояснив свою позицію Ігор Палиця.

Щодо корупційних питань, описаних попередньо, голова облради пообіцяв звернутися до прокуратури та поліції. Якщо там не відреагують – будуть звертатися до виборців, які обрали депутатів обласної ради, аби ті допомогли поставити крапки над «і».

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі