Луцький замок - серед 15 найкрасивіших замків України

  1. Новина відноситься до:

В Україні налічується близько 300 замків і палаців, де раніше купалися в розкоші місцеві вельможі. Серед 15 найкрасивіших — замок Любарта у Луцьку.

Про це пише lovelylife.

Топ-15 найпрекрасніших замків виглядає так:

Олеський замок

Один з найбільш древніх і найкрасивіших замків України розташований у Львівській області. Першу згадку про Олеську фортецю можна знайти ще в XIV столітті. Після зміни кількох власників, пожеж і землетрусу замок був сильно зруйнований. У наш час його відновили і зробили філією Львівської галереї мистецтв.

Де: Львівська область

Підгорецький замок

Замок в стилі бароко і Пізнього Ренесансу, побудований для гетьмана Станіслава Конєцпольського, непогано зберігся до наших днів. До слова, тут знімали деякі епізоди радянського фільму «Д’Артаньян і три мушкетери».

Де: с. Підгірці, Бродівський р-н, Львівська область

Кам’янець-Подільська фортеця

Знаменитий замок в Кам’янці-Подільському з 2007 року входить до рейтингу “Сім чудес України”. Він був побудований литовськими князями Коріатовичами; в історичних записах замок згадувався ще в 1374 році. На початку минулого століття фортецю перетворили в пам’ятник-музей. Тепер це одне з найбільш відвідуваних місць України серед туристів.

Де: Кам’янець-Подільський, Хмельницька область

Таврійська садиба (замок Попова)

Таврійська садиба в місті Василівка – це колишній родовий маєток дворян Попових, чудовий палацово-парковий комплекс. Завдяки вишуканій архітектурі будівлі, що поєднує неоготику з елементами романського стилю і бароко, в народі садибу прозвали «замок Попова».

Де: м.Василівка, Василівський район, Запорізька область

Замок Любарта

Замок Любарта, або Верхній замок – один із символів міста Луцьк. Будівництво замкового комплексу почалося в 1350-і роки і було завершене в 1430-і. За наступні століття деякі елементи змінювалися, а в наш час була проведена реконструкція. Зараз замок Любарта має статус національного пам’ятника та історичного музею. Його зображення можна знайти на 200-гривневій купюрі.

Де: м. Луцьк, Волинська область

Замок Радомишль

У списку найкрасивіших замків України почесне місце займає будівля в Радомишлі. Це єдиний в світі замок з нерукотворним фундаментом: він стоїть на гранітній скелі, утвореній за часів палеоліту.

Де: м.Радомишль, Радомишльський район, Житомирська область

Дубенський замок

Родовий маєток князів Острозьких у Дубні – один з найстаріших замків України. Він був побудований в XV столітті і за весь час існування жодного разу не був узятий штурмом: його захищали річка Іква і 73 гармати. Зате зараз ласкаво просимо: помилуватися ліпними гербами власників та декоративними композиціями в бенкетному залі можна в будь-який день.

Де: м. Дубно, Рівненська область

Замок Річарда

Знаменита будівля на Андріївському узвозі в Києві – замок Річарда – овіяна легендами про привидів і іншими містичними історіями. Насправді «замок» – це поетична назва будинку №15, побудованого в стилі британської готики. Прозвав його так на честь короля Річарда Левове Серце письменник Віктор Некрасов, і нове ім’я міцно закріпилося за будівлею.

Де: Андріївський узвіз, 15, м. Київ

Замок Сент-Міклош

Замок в романському стилі Сент-Міклош в 1450 році побудував барон Імре Перені. Будівля пронизана таємними ходами. Один з них вів до церкви Святого Миколая, розташованої неподалік. А секретні коридори в стінах дозволяли мешканцям переміщатися в сусідні кімнати.

Де: смт Чинадієво, Мукачівський район, Закарпатська область

Червоноградський замок

Ця таємнича будівля розташована в примарному місті Червоноград (на карті України населеного пункту немає вже понад півстоліття). Про колишню розкіш нагадують лише дві витончені башти із зубцями, але це не применшує неймовірної краси замку.

Де: Заліщицький район, Тернопільська область

Замок Паланок

Паланок – один найкрасивіших замків Закарпаття і всієї України. Колись він був огороджений дубовим частоколом, «паланком», звідки і пішла його назва.

Де: м. Мукачево, Закарпатська область

Шенборнський замок

Замок графів Шенборнів був побудований в 1890-1895 роках в якості заміської резиденції. Зараз елегантний мисливський будинок використовується як санаторій.

Де: Мукачівський район, Закарпатська область

Збаразький замок

Замковий комплекс був зведений в 1626-1631 рр. Він поєднує в собі риси палацу і оборонної фортеці. Стіни Збаразького замку були свідками національно-визвольної війни Богдана Хмельницького: свого часу гетьман узяв в облогу цю фортецю.

Де: м. Збараж, Тернопільська область

Шарівський замок

Не можна не згадати про перлину Слобожанщини – Шарівський замок. Розкішний маєток побудував для себе поміщик Павло Ольховський в XIX столітті. Будівля налічує 26 кімнат і три зали.

Де: смт Шарівка, Богодухівський район, Харківська область

Старокостянтинівський замок

Замок князів Острозьких був побудований в 1571 році. Фортецю надійно захищав рів, який наповнювався водою з річки, а також земляний вал з кам’яною стіною товщиною 1,5 метра і висотою 5,8 метра. До наших днів збереглися палац з оборонною вежею і замковою церквою на сході, а також дзвіниця.

Де: м.Старокостянтинів, Хмельницька область

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі