Гендиректор ДП «Волиньвугілля» звільнився під тиском гірників

Джерело: БУГ
  1. Новина відноситься до:

22-го лютого у ДП «Волиньвугілля» зібралися гірники шахти «Бужанська», а також деякі представники шахти №9 «Нововолинська»

Під тиском невдововолених шахтарів керівник підприємства Федір Богдан написав заяву на звільнення з посади, інформує БУГ.

Відставка генерального директора і погашення заборгованості із заробітної плати – такі основні вимоги ставили гірники «Бужанської». Працівники невдоволені роботою Федора Богдана, адже, як стверджують, директор не розробив програму економічного розвитку на 2016 рік, не збалансував роботу підприємства, допустив розкрадання і зловживання фінансами на 46 мільйонів (за результатами останньої перевірки).

_DSC0362_tn

Про можливі акції протесту гірники попередили на зборах, які відбулися минулої п’ятниці на підприємстві. У неділю 21-го лютого шахтарі не вийшли на роботу, а 22 ніхто не поїхав в шахту, окрім слюсарів, які лишилися на відкачку води. 22-го лютого з сьомої години ранку на шахті «Бужанська» почали збиратися працівники і планувати свої подальші дії. Наступним місцем зустрічі вугільників стало ДП «Волиньвугілля».

_DSC0358_tn

_DSC0360_tn

Директор ДП щодо заборгованості пояснив, що на 2015 рік є постанова Кабміну: виплачуються кошти за лютий, березень, квітень. Тарифи, зі слів Богдана, встановлює не він.

«Дали мені 2 мільйона, я їх всіх пропорційно розділив», – зазначив керівник підприємства.

Гірники з вимогою звільнення чекали також на директора з МТП і маркетингу ДП «Волиньвугілля» Сергія Акатова. Нагадаємо, що попередньо йшлося про його переведення в інститут вугільної промисловості «УКРНДІПРОЕКТ», однак заяву директор так і не написав – пішов на лікарняне. 

Профспілка захисту праці «Бужанської» на посаду Богдана пропонують кандидатуру колишнього директора шахти Михайла Борсука. Зрештою, більшість невдоволених шахтарів, які були на зборах, не проти такої заміни кадрів.

«Перше, хто взявся за зміну керівника ДП, – Незалежна профспілка, – зазначив Богдан Макарчук. – Хай пройдуть громадські слухання, і на них переможе найкраща економічно-збалансована програма, щоб наші підприємства не закривалися, а працювали».

_DSC0389_tn

Цікаво, що заступник гендиректора Богдан Сліпецький, який повинен автоматично зайняти пост директора у разі його відставки, під емоціями у присутності шахтарів теж написав заяву на звільнення. Втім, поки документ не набув ніякої юридичної сили, змінив своє рішення.

Гірників також цікавило питання виплати індексацій, які вони не отримують з минулого року. Директор шахти «Бужанська» Павло Танчев спробував налагодити компроміс з працівниками і роз’яснити: від того, що шахта буде простоювати, нікому краще не стане. Однак прохідники та робітники очисного забою відмовилися повертатися на робочі місця, доки їм не повернуть зароблені гроші.

_DSC0396_tn

_DSC0351_tn

_DSC0384_tn

_DSC0387_tn

_DSC0374_tn

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі