У Луцьку щомісяця по-різному платять за тепло

Джерело: Луцька міська рада
  1. Новина відноситься до:

Розмір щомісячної плати за централізоване опалення для населення у разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії  визначається з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря у розрахунковому місяці.

Такі розрахунки у Луцьку діють відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря», яка набрала чинності з 19 грудня 2015 року, повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

КП  «Луцьктепло» провело перерахунок вартості послуги з централізованого опалення у грудні 2015 року та січні 2016 року. На розмір щомісячної плати за опалення для населення впливає значення коефіцієнта, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від показників, використаних під час розрахунку чинного тарифу. Зважаючи на значення коефіцієнта, розмір плати за послугу з централізованого опалення для населення (без засобів обліку теплової енергії) щомісяця буде різним.

Середня фактична температура зовнішнього повітря у розрахунковому місяці визначається як середньозважений показник на підставі офіційних даних Волинського обласного центра з гідрометеорології.

Тариф на послугу з централізованого опалення для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії, який затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) №1171 від 31.03.2015 року становить 15,54 грн за кв. метр у місяць впродовж опалювального сезону. При цьому розрахований розмір щомісячної плати за 1 кв.метр може бути як більшим, так і меншим від затвердженого НКРЕКП тарифу.

У грудні 2015 року знято нарахування в розмірі 1,32 грн за кв. метр у місяць, відповідно вартість становила 14,22 грн за кв. метр у місяць (фактична середньодобова температура зовнішнього повітря склала (+2,93 С), що вище від середньодобової розрахункової температури зовнішнього повітря грудня, врахованої в тарифі - (- 1,05 С).

У січні 2016 року споживачам донараховано 1,26 грн за кв. метр у місяць, відповідно вартість становила 16,80 грн за кв. метр у місяць (фактична середньодобова температура зовнішнього повітря склала (-4,25 С), що нижче від середньодобової розрахункової температури зовнішнього повітря січня, врахованої в тарифі - (-2,58 С).

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі