Купівля валюти та депозити не вплинуть на отримання субсидії, - Мінсоцполітики

Джерело: ТСН

Інформація від банків Міністерству фінансів необхідна для того, аби проконтролювати справедливість призначення субсидій. 

Про це 2 лютого заявив Віталій Музиченко, директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України, повідомляє ТСН.

Купівля валюти не входить до переліку вартісних покупок, здійснення яких може призвести до відмови у призначенні субсидії.

«Згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, купівля валюти не може призвести до відмови у призначенні субсидії чи припинення вже призначеної. Також не враховуються під час призначення житлових субсидій доходи від розміщення депозитів. Тому відкриття цих даних не призведе ані до перерахунку, ані до припинення раніше призначених житлових субсидій», – зазначив Віталій Музиченко. 

Разом з тим, за його словами, під час подачі заяви та декларації про доходи і витрати на призначення житлової субсидії слід вказувати усі джерела отриманих доходів, а також про здійснення покупки чи оплату послуг на суму понад 50 тисяч гривень.

«Йдеться про купівлю, зокрема, земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу тощо. У разі здійснення такої покупки чи оплати послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, у наданні субсидії може бути відмовлено», – нагадав директор департаменту Міністерства соціальної політики. 

«Отримувачі субсидій попереджаються про відповідальність за приховання відомостей: у разі виявлення такого факту, надання житлової субсидії може бути припинено, а надміру нараховані кошти потрібно буде повернути, – наголосив Віталій Музиченко. – Наголошую: поверненню підлягають лише надміру нараховані кошти – про жодне двократне штрафування не йдеться!» 

Як наголосили у Міністерстві соціальної політики, держава гарантує, що усі, хто потребує допомоги, можуть отримати житлову субсидію. 

Довідково: Законом України про внесення змін до Бюджетного кодексу України, який був прийнятий Верховною радою України 24 грудня 2015 р. та набув чинності 1 січня 2016 р., передбачено:

«Установити, що під час здійснення повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані. Для отримання та обробки таких персональних даних Міністерство фінансів України не потребує отримання на це згоди фізичних осіб, якщо таку згоду надано іншому центральному органу виконавчої влади під час подання такої інформації».

З огляду на це, низка ЗМІ повідомляли, що отримання цієї інформації буцімто призведе до зміни розмірів житлових субсидій або навіть до припинення їх надання. 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі