У Луцьку держструктури не хочуть платити за землю

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини
  1. Новина відноситься до:

Торік державні структури не платили земельного податку. Однак, у Луцькій міській раді торік їх всіх попередили, що 2016-го преференцій уже не буде. Проте, вже з податку року майже всі державні структури знову написали листи з проханнями звільнити їх від сплати за землю, пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Про це стало відомо під час засідання бюджетної комісії 25 січня.

Нагадаємо, з 2015 року скасовані пільги по землі для Збройних Сил України, прикордонних служб, шкіл, бюджетних установ. Такі пільги залишили лише релігійним громадам.

Тому всі установи, які раніше не платили за землю, ще торік мусили у своїх кошторисах передбачити кошти на плату за землю.

Торік установи заплатили податок за 2 місяці, на решту суми Луцька міська рада надала їм пільгу. Цього року в міську раду надійшли знову листи з проханням звільнити їх від сплати за землю. Так, податкову пільгу просять управління агропромислового розвитку ОДА, Луцький слідчий ізолятор, військові частини, прикордонники, центр з гідрометеорології, державна санепідслужба.

Минулого року, згідно з підрахунками, ці установи мали б заплатити майже 11 мільйонів гривень податку на землю.

Як додав перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев, торік ці установи міська рада попередила, що від податку їх звільнили у 2015 році, але на 2016-й вони мали б передбачити кошти. Чи зробили вони це – невідомо.

Депутат міської ради Григорій Пустовіт запропонував звільнити від податку на землю військові частини, але лише за ті ділянки, які використовуються для ведення служби.

А ось за ті ділянки, які є в Міноборони, але вже декілька років не використовуються, військовим частинам доведеться платити. На думку депутата, це може підштовхнути Міноборони до того, аби воно відмовилося від цих територій і наважилося або продати або передати в комунальну власність ділянки.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі