У Луцьку читатимуть вірші на підтримку засудженого до смерті поета

  1. Новина відноситься до:

У «Книгарні «Є», що розташована у Луцьку на вулиці Лесі Українки, 30  відбудуться читання на підтримку засудженого до смерті палестинського поета Ашрафа Фаяда.

35-річного автора судом Саудівської Аравії вирішили позбавити життя за нібито пропагування атеїзму у збірці віршів «Instructions Within» та носінні довгого волосся. Тож у четвер, 14 січня, о 17:00 зачитають тексти Ашрафа та власні: Ольга Ляснюк, Віталій Ткачук, Ганна Луцюк, Марія Марченкова та актор театру «Гармидер» Дмитро Безвербний, повідомляють організатори.

Ашраф Фаяд (Ashraf Fayadh)  відомий  поет та куратор культурних проектів. В анонімному доносі на нього йшлося про те, що автор вживав нецензурні вислови на адресу держави і пророка Мухаммеда, а також поширював книгу, в якій пропагував атеїзм і невіру. У березні 2014 письменника засудили до 4 років ув'язнення і 800 ударів батогом. Після апеляції суд змінив вирок – від 17 листопада 2015 року Ашраф засуджений на смерть.

14 січня 2016 по всьому світу відбудуться Всесвітні читання на підтримку несправедливо засудженного (Worldwide Reading in support of Ashraf Fayadh), до ініціативи доєдналося понад 60 країн та майже 300 авторів. Серед них – лауреати Нобелівської премії з літератури: Герта Мюллер, Орхан Памук, Маріо Варгас Льоса, Ельфріда Єлінек та інші.

Аналогічні акції пройдуть в Україні.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі