Президент узаконив штрафні бали та відеофіксацію порушень на дорогах

Джерело: Адміністрація Президента
  1. Новина відноситься до:

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».

Закон передбачає деякі нові повноваження для виконання патрульною поліцією своїх завдань у сфері забезпечення безпеки руху, повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

З проханням підписати закон до Порошенка звернувся керівник патрульної поліції Києва Олександр Фацевич. Він зазначив, що «створення патрульної поліції стало помітною реформою в суспільстві, а зростання на понад 60% кількості звернень громадян до патрульної поліції свідчить про неабиякій рівень довіри суспільства». При цьому Фацевич наголосив на необхідності отримання Департаментом патрульної служби додаткових повноважень для більш ефективного функціонування патрульної поліції, особливо в частині безпеки руху.

Відповідно до підписаного Президентом України закону, запроваджується автоматична фотозйомка та відеофіксація адміністративних правопорушень, яка має покращити рівень безпеки дорожнього руху і знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками.

Також запроваджується новий вид адміністративного стягнення – штрафні бали, установлюється розмір штрафу або кількості штрафних балів, надаються повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення уповноваженими працівниками підрозділів патрульної служби МВС.

Відомо, що подібні системи позитивно зарекомендували себе в багатьох країнах світу, зокрема в Німеччині, Швеції, Великій Британії, Італії, Швейцарії, Австрії, Нідерландах, Франції.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі