Екс-нардепа від Волині з третьої спроби позбавили мандата

Джерело: ТСН
  1. Новина відноситься до:

Рада ухвалила рішення про позбавлення депутатського мандата представника фракції «Народний фронт» Миколу Мартиненка.

За таке рішення проголосувало 228 народних обранців, ‒ повідомляє ТСН.

Верховній Раді знадобилось три голосування, щоб ухвалити рішення. Перша спроба ‒ 225 голосів«за», друге голосування набрало лише 220 голосів.

Після цього Мартиненко ще раз попросив парламент підтримати його рішення після низки корупційних звинувачень.

Так, депутата підозрюють у корупції. Натомість сам Мартиненко стверджує, що інформацію про кримінальну справу за хабар проти нього поширюють на замовлення олігархів Дмитра Фірташа і Сергея Льовочкіна.

Нагадаємо, народний депутат від фракції «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко на підставі отриманих документів повідомив, що проти Мартиненка порушена кримінальна справа у Швейцарії.

Згідно із документами, панамська компанія Миколи Мартиненка Bradcrest Investments нібито отримувала на свій рахунок комісію від контракту між державною компанією «Енергоатом» і чеським заводом Skoda в розмірі 15-20% від постачань устаткування на атомні електростанції. За даними Сергія Лещенка, контракт був укладений ще в 2008 році.

Компанія політика повинна була «просувати продаж і послуги Skoda на українському ринку». При цьому, комісійні Bradcrest отримувала як компенсацію за підписані та реалізовані контракти.

«При цьому Мартиненко всі ці роки був головою комітету з питань енергетики Верховної Ради, а також неформальним куратором «Енергоатом» на найвищому державному рівні», - стверджував нардеп пропрезидентської фракції.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі