У Луцьку суд вдруге виправдав «іловайського» бійця

  1. Новина відноситься до:

Апеляційний суд Волинської області відхилив апеляційну скаргу військової прокуратури на ухвалу Володимир-Волинського міського суду щодо бійця 51-шої бригади Ярослава Денискіна. Тож бійця не засудили до двох років тюрми, як того вимагала військова прокуратура.

Судове засідання із розгляду апеляційної скарги відбулося 18 грудня, пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Підтримати бійця до суду прийшли близько 20-ти активістів, серед яких учасники «Автомайдану України» та «Самооборони Волині».

Денискіна 29 листопада 2014 року виключили із списків осіб складу однієї частини та направили для проходження служби в іншу. Отож, на думку військової прокуратури Денискін, «грубо порушуючи» порядок встановленої в ЗСУ служби, 6 листопада самовільно залишив військову частину у Володимирі-Волинському і до 10 березня знаходився у СЗЧ.

Суд у справі бійця 28 жовтня відбувся у Володимирі-Волинському – бійця взяли на поруки його співробітники. Проте прокурори заперечували проти такого рішення і вимагали на 2 роки «посадити» бійця.

Військова прокуратура ухвалу суду першій інстанції щодо передачі на поруки вважала необругнтованою, а рішення – незаконним, мовляв суд першої інстанції не врахував тяжкості обставин у час ,«коли кожен військовослужбовець має бути еталоном для інших людей». До того ж, прокурори не вірять у щире каяття бійця.

«Особі нічого не заважало повернутися у військову частину та продовжити військову службу», – зазначив військовий прокурор Сергій Кріпак. З його слів, Денискін нібито не лише вчинив СЗЧ, а й не міркував продовжувати службу. Тож прокурор «просив» 2 роки ув’язнення для бійця, який нібито своїм вчинком може деморалізувати стан бійців.

«Я пройшов Іловайськ. Ми вернулися у Володимир-Волинський, там відновлювали техніку», – розповів Денискін. Бійцям, які тільки повернулися із Донецька, розповідали, що тепер відправлять у Луганськ. Тож чоловіки перебували у складному фізичному та психологічному стані. У ході засідання з’ясували, що старший брат Ярослава Денискіна Андрій зараз на службі в антитерористичній операції.

Боєць не розуміє, чому його судять, адже він пройшов гарячі точки, відвоював, а потім повернувся у військову частину.

Захисник бійця Василь Нагорний зазначив, що прокурори вказуючи, що Денискін не мав наміру повертатися на службу, інкримінують йому все ж не дезертирство, а СЗЧ. В апеляційні скарзі також містилися деякі неточності, оскільки вказано було, що під час військової служби боєць влаштовувався на роботу, що не відповідає дійсності. Нагорний нагадав, що Денискін за Іловайськ отримав нагороду від Міністерства оборони.

Прокурори ж наполягали, що покарання Денискіна «дозволить» запобігти СЗЧ у майбутньому.

Проте колегія суддів вирішила скаргу прокурорів відхилити у повному обсязі і ухвалу щодо передачі на поруки залиш без змін.

Після засідання Нагорний розповів, що у нього були деякі побоювання, бо справу, де бійця брали на поруки, розглядали уперше. Тож сьогоднішнє рішення стало прецендентом на Волині. Нагорний переглядав практику інших областей, і там у подібних справах приймали рішення не на користь бійців.

«Хлопець дійсно має важкий бойових шлях, в тому числі Іловайськ, і те що йому не надали психологічної допомоги, як іншим, після повернення, спонукало його реаблітовуватися на власний досвід»,- додав адвокат. Він додав, що ухвала суду вмотивована, оскільки апеляційний суд навіть не вніс корективи у суді першої інстанції.

Тож Нагорний сподівається, що прокуратура не подаватиме касаційної скарги.

«Це буде більше ганьби для прокуратури», – додав адвокат.

Наприкінці засідання активісти привітали оплесками рішення суду, вигукнули тричі “Слава!” українським військовим та напередодні дня адвокатури подякували Нагорному за його роботу.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі