«Бім-бом» не реставрують. Сподіваються на нових депутатів

  1. Новина відноситься до:

Будинок у центрі Луцька, який лучани звикли називати «Бім-бомом» через годинник на ньому, ще довго матиме обшарпаний і непривітний вигляд. Адже щоразу, коли мова заходила про його реконструкцію, то справа так і залишалася на рівні розмов та балачок. «Хроніки Любарта» вирішили поцікавитися, коли нарешті «Бім-бом» приведуть до ладу. Схоже, що й цього разу грошей на ремонт немає. А самі мешканці неохоче за це візьмуться, бо хоч квартири в будинку приватизували, те, що робиться ззовні будівлі, своїм не вважають. Спихають усе на владу, а влада – на мешканців.

 

За радянських часів на місці, де постала ця дев’я­ти­­поверхівка, розташовувався ресторан «Волинь». Це була одноповерхова будівля, зведена ще за царської Росії і в той час використовувалася як житловий будинок. Уже після Другої світової війни цю споруду переобладнали на ресторан, а пізніше й зовсім знесли. А ресторан «Волинь» розмістили на першому поверсі новобудови. Автором проекту став архітектор Олександр Симакович, будинок побудували у 1966 році.

Нещодавно пропозицію про ремонт цієї багатоповерхівки опублікував Андрій Гринів на сайті «Єдина система місцевих петицій».

«Пропоную зробити ремонт фасаду дев’я­типоверхового будинку, який розташований на вул. Лесі Українки, 67 (Big Ben), в самому центрі міста», – йдеться у повідомленні.

Також чоловік пропонував зняти з будинку всю рекламу та осучаснити годинник.

Аби петицію розглянули органи місцевої влади, вона має набрати 300 голосів зареєстрованих користувачів. Станом на 15 грудня петицію підписали 230 людей із трьохсот необхідних. Голосування уже завершилося, однак не набрало ще 70 го­лосів. Тож можна вважати, що не усіх мешканців будинку хвилює це питання.

Зараз багатоповерхівка – у приватній власності мешканців. Про це повідомили в управлінні містобудування та архітектури Луцької міськради.

«Функція нашого управління – слідкувати не за технічним станом будівлі, а за естетичним оформленням. Свого часу я розробляв проект реконструкції фасадів. Подавав його заступнику міського голови Ларисі Соколовській, аби будинок включили у план робіт. Це було ще рік тому. Але тоді не виділили коштів на ремонт фасаду. Тому справа не зрушилася з місця. Зараз уже є нові депутати й нові заступники. Все залежатиме від того, чи приділять вони увагу проблемі. Цей будинок – у центрі Луцька, а перебуває в ганебному стані. Плитка аварійна й може комусь впасти на голову. Будівлю треба реконструювати негайно», – зазначив заступник начальника управління містобудування та архітектури Ярослав Матвіїв.

Колишній заступник міського голови Лариса Соколовська зазначила, що пропонувалося скластися з мешканцями коштами і зробити ремонт. Але люди були проти. За словами Соколовської, вони вважають, що ремонт має відбуватися суто за кошти міста.

Крім того, що з цього будинку вже кілька років поспіль осипається плитка, тут ще й висять рекламні щити. Мешканці запевняють, що вони не лише мають неестетичний вигляд, а й завдають значної шкоди будинку. Відтак руйнується зовнішня стінка, внаслідок затікання води за щити під час дощу на стінах багатоповерхівки та у квартирах утворюється пліснява й постійна волога.

На неодноразові звернення мешканців до ЖКП № 3, на балансі якого перебуває цей будинок, жодної реакції не було. Тож питання так і залишається невирішеним.

Відтак, доки мешканці багатоповерхівки на вулиці Лесі Українки, 67 самі не вирішать якось зібратися заради того, щоб їхній будинок був окрасою міста, доти штукатурка і шпаклівка будуть падати на голови усім перехожим.  

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі