Вогонь Миру їде до Луцька

  1. Новина відноситься до:

16 грудня о 12:00 луцькі пластуни одні з перших в Україні отримають Вифлеємський Вогонь Миру та розвезуть його по районах області.

Як повідомляють в організації, урочиста передача вогню відбувається щороку спільно з польськими харцерами на кордоні Устилуг-Зосин.

Передача Вифлеємського вогню миру прихожанам римо-католицького Кафедрального Костелу святих Петра і Павла відбудеться у неділю 20 грудня об 11 годині, передача Вогню в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі – 27 грудня об 11 годині, передача лучанам – 3 січня на Театральному майдані.

Цьогоріч в Україні передача Вогню Миру відбуватиметься вже традиційно у більшості обласних та районних центрах, в лікарнях та церквах, пологових будинках та сиротинцях.

Після розгортання військових дій на території України, тема миру набула особливої актуальності. Саме тому Світло миру та добра засвітить зокрема і на Східній Україні, у місцях найбільшої тривоги та напруження: там, де миру справді недостатньо.

“Незважаючи на жорстоку реальність, холодні окопи та відчужені позиції, українські військовослужбовці матимуть змогу відчути домашній затишок, тепло, яке випромінюється з місця народження Ісуса, спокій та впевненість, оскільки пластуни вже готують візит на лінію фронту — місця, де захисники нашої Батьківщини щодня ризикують життям заради нашого майбутнього у незалежній та вільній країні”, — розповідає прес-секретар Пласту Олег Вдов’як

Упродовж заходів у кожному населеному пункті відбуватимуться збори коштів, які пластуни передадуть у фонди допомогти українським солдатам на Сході.

“Ми віримо, що цей символічний вогонь дійсно несе любов, добро та мир там, де з’являється. Тому й беремо на себе таку відповідальну місію - його поширення”, –—зазначила напередодні координатор передачі ВВМ в Україні Марія Павлюк.

Цю передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започатковано в Австрії, проте завдяки пластунам традиція була запроваджена і в Україні. Щороку з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх українців, хто чекає світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із Заходу на Схід, єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

Довідка:

Пласт — Національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.

Вифлеємський Вогонь Миру —  міжнародна щорічна скаутська акція до святкування Різдва, метою якої є поширення символічного вогню, запаленого у Вифлеємі. Вперше вогонь до України потрапив в 1992 році. Сама акція була заснована в 1988 році австрійською телерадіокомпанією як благодійний крок: донести світло з місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом. У той же рік ініціативу підтримали скаути Відня, а згодом — скаути інших країн.

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі