У Камені-Каширському з’явиться новий басейн

Джерело: Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк»
  1. Новина відноситься до:

Уже на початку літа 2016 року в Камені-Каширському з’явиться новий плавальний басейн.

Його почали будувати разом зі школою ще понад 20 років тому. Гімназію завершили, а прибудова-довгобуд до сьогодні нагадує про плани радянських чиновників, яким так і не судилося збутися, повідомляють у прес-службі Фонду.

Рішення про відновлення довгобуду, що перебуває на балансі місцевої гімназії №2, прийняли під час візиту в район ще у вересні цього року засновника Фонду «Новий Луцьк» Ігоря Палиці. А нещодавно для визначення масштабу робіт та домовленостей із підрядниками камінь-каширську гімназію відвідав голова правління Фонду Олександр Товстенюк. Під час зустрічі з адміністрацією школи визначили перші кроки, які потрібно зробити для відновлення будівельних робіт на об’єкті.

Нагадаємо, що 13 вересня, відкриваючи легкоатлетичний комплекс в Камінь-Каширському районі, засновник Фонду «Новий Луцьк» Ігор Палиця запевнив, що Фонд у співфінансуванні із районним бюджетом уже наступного року планує завершити роботи щодо відновлення басейну: «Принципи роботи Фонду, мої життєві принципи: я працюю не під вибори, і це ми довели своєю роботою в Луцьку. Ми працюємо на перспективу області. Ми хочемо довести, що Волинь буде найкраща в спорті, найкраща по здоров’ю, найкраща в науці».

Варто зауважити, що уже з першого січня Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» змінює свою назву на «Тільки Разом». Це зумовлено тим, що змінюється географія діяльності Фонду. Відтепер вона поширюватиметься на всю область.

Розбудова спортивної інфраструктури - у переліку першочергових завдань команди Фонду.

«Завершення цього об’єкту - це обіцянка Ігоря Палиці. Він поставив за мету у найкоротші терміни реалізувати цей проект. Вартість добудови басейну коштуватиме 15-17 мільйонів гривень. Наступного тижня ми будемо мати чітке розуміння і кошторис цього об’єкту. Окрім того, ми й надалі продовжимо реалізацію проектів із будівництва спортивної інфраструктури в районах», – запевнив голова правління Фонду Олександр Товстенюк.

Як йдеться у повідомленні Фонду, камінь-каширська спортивна команда з плавання займає в районі не останні місця. Діти показують результат, хоч не мають для цього необхідних умов. Басейн почали будувати разом зі школою понад 20 років тому. Гімназію завершили, а прибудова-довгобуд досьогодні нагадує про плани радянських чиновників, яким так і не судилося збутися.

Закономірно, що тему піднімали під час виборчих кампаній. Кандидати, які балотувалися по округу, навіть проводили якусь частину робіт, аби продемонструвати, що обіцянки й справді реальні. Втім, після оголошення результатів, про обіцяне знову забували.

Кілька років тому адміністрація гімназії прийняла рішення огородити територію довгобуду парканом, аби запобігти можливому травмуванню учнів, і на цьому роботи припинилися.

Для дітей і батьків наявність басейну має важливе значення. Педагоги впевнені, що заняття плаванням в найкоротші терміни покращить здоров’я школярів.

«Найперше, про що мріють усі учні нашого міста, – це басейн. Спортивно-оздоровча робота у нас проводиться на високому рівні. У школі - багато дітей з чорнобильської зони. Вони мають в більшості ослаблений імунітет та здоров’я. У багатьох діагностований сколіоз та серцеві захворювання. Тому басейн це не лише розвага – це спосіб для покращення загального рівня здоров’я учнів. А здорові діти – це мудрі і талановиті діти. По-друге, це підвищить рівень спортивної підготовки учнів», – розповідає директор школи Ганна Куницька.

Попередньо проектувальники, які приїжджали оглядати будівлю, запевняли, що вигідніше побудувати басейн на новому місці. Але директор школи наполягала на своєму, адже саме через довгобуд пролягають усі шкільні комунікації, що, своєю чергою, несе значні тепловтрати для школи, яку опалюють газом. Зрештою, після того, як район відвідав Ігор Палиця, ці аргументи почули і вже цього тижня роботи відновляться.

Плавальний басейн стане ще одним спортивним об’єктом, який збудують в районі за сприяння Фонду. У вересні у Камені-Каширському завершили будівництво футбольного міні-поля з легкоатлетичними доріжками та майданчиком для занять волейболом.

Уже тепер новостворена спортивна інфраструктура дає можливість проводити у місті змагання міжрайонного та обласного рівнів. Після завершення будівництва басейном зможуть користуватися не лише жителі Каменя-Каширського, а й мешканці довколишніх сіл.

«Команді Фонду, яка взялася відновлювати басейн, я вірю. Впевнений, що їм вдасться це зробити. Я знаю, що Ігор Палиця та голова правління Олександр Товстенюк захоплюються спортом, тому мають особистий інтерес в тому, щоб залучити до цього молодь. Такий об’єкт в місті – це радість для дітей, а дітей у нас дуже багато, оскільки народжуваність - одна з найвищих не лише в області, а й в країні. В районі є жінки, які мають уже по 11 дітей», – розповів міський голова Каменя-Каширського Василь Бондар.

Разом із Олександром Товстенюком оцінити технічний стан об’єкта прибули спеціалісти-будівельники, які найближчими днями мають визначити кошторисну вартість проекту та скласти план робіт. Завдання оцінюють як непросте, тривалий час приміщення під впливом атмосферних умов руйнувалося, але запевняють, що в терміни вкладуться.

Віктор Кобринчук, директор підприємства ТзОВ «НЕП», розповів, що найперше потрібно укріпити стіни будівлі, провести технічну інспекцію та визначити першочергові кроки: «Ми сьогодні бачимо лише голі стіни, які потребують ремонту, є фундамент і більше немає нічого. Повністю відсутні комунікації, нема середини будівельної частини. Але в цьому немає нічого страшного і басейн цілком реально запустити у визначені терміни».

Уже до літа наступного року школа отримає новий плавальний басейн на шість доріжок, довжиною 25 метрів, з душовими та роздягальнями, а також додатковим міні-басейном для наймолодших.

Під час зустрічі з адміністрацією камінь-каширської гімназії Олександр Товстенюк також ознайомився зі здобутками та напрацюваннями навчального закладу. Він переконався, що в освітньому закладі створені чи не всі умови для розвитку та виховання місцевих школярів. І, на його думку, новозбудований басейн суттєво підвищить рівень гімназії та сприятиме фізичному розвитку учнів.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі