Мінфін хоче встановити новий податок на житло

Джерело: Gazeta. ua
  1. Новина відноситься до:

Міністерство фінансів України пропонує встановити податок у розмірі 25 тис. грн на рік для власників великогабаритного житла.

Про це йдеться в презентації Податкової реформи Мінфіну, пише Gazeta.ua.

Передбачається, що квартири площею більш як 300 кв. м і житлові будинки площею понад 500 кв. м будуть обкладатися податком за фіксованою ставкою - 25 тис. грн на рік.

При цьому для об'єктів житлової нерухомості, які мають меншу площу, визначати ставку податку Мінфін пропонує місцевим радам у межах від 0 до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м площі.

Водночас, міністерство пропонує зберегти чинні пільги для власників маленького житла (до 60 кв. м для квартир і 120 кв. м для будинків).

Крім того, міністерство пропонує позбавити податкових пільг власників промислових об'єктів і складських приміщень. Ставка податку для них становитиме до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м площі.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності новий Податковий кодекс України, згідно з яким податком на нерухомість обкладаються квартири площею понад 60 кв. м і приватні будинки площею понад 120 кв. м. При цьому податок не перевищує 2% від мінімальної зарплати за 1 кв. м на рік.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі