Процедура призначення пенсій на Волині може змінитися

Джерело: Волинські новини
  1. Новина відноситься до:

Замість 10 днів призначити пенсію можна буде впродовж 10 хвилин – такі прогнози роблять щодо своєї роботи фахівці Пенсійного фонду Волині на 2016-й рік.

Аби цих результатів досягнути, вже з нового року вони планують переводити свою роботу в електронний формат. Про це йшлося під час відеоселекторної наради у голови облдержадміністрації 30-ого листопада, повідомляє Інформаційне агенство Волинські Новини.

Зі слів начальник головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Петра Філіпчука, Пенсійний фонд області веде підготовчі роботи для створення централізованої електронної системи призначення та виплати пенсій уже протягом року. Та додає, що головна мета цього нововведення - мінімізація часу обслуговування громадян, яка має бути оперативною не залежно від місця проживання людей й без обов’язкового їхнього звернення у Пенсійний фонд.

«На першому етапі в кожній області є кілька пілотних районів, де проведуть оцифрування пенсійних справ та запровадження єдиних стандартів з обслуговування. Так ми відмовимося від величезного документообігу й спростимо процедуру надання пенсій. Подати заяву-звернення, переглянути свої дані можна буде невдовзі через інтернет», - говорить Петро Філіпчук.

Серед численних переваг він також називає недоліки системи. Основні – оновлення компʼютерної техніки в Пенсійному фонді краю, 80% якої застаріла – час експлуатації понад 10 років. Зі слів керівника, з першого січня буде відбуватися оновлення техніки й впродовж 2016-ого року роботу переведуть в електронну площину.

У відомстві обіцяють, що достатньо буде лише подати паспорт, ідентифікаційний код і написати заяву на призначення пенсії. Для прикладу, зараз термін призначення пенсій – 10 днів, а тестові спроби електронної роботи показують, що пенсію можна призначити впродовж 10 хвилин. 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі