Художник Бенксі купив судно для порятунку африканських мігрантів

Джерело: Корреспондент

Вуличний художник з Великобританії Бенксі, зовнішність і справжнє ім'я якого досі залишаються загадкою, заплатив за придбання судна для порятунку мігрантів, які намагаються дістатися з Північної Африки до Європи.

Зазначається, що судно носить ім'я французької революціонерки і анархістки Луїзи Мішель (1830-1905). На поширених фотографіях видно, що воно прикрашене малюнками Бенксі, в тому числі дівчинки в рятувальному жилеті, котра тримає в руці повітряну кулю у вигляді серця, стилізованого під рятувальне коло.

Судно без залучення зайвої уваги вийшло 18 серпня від порту іспанського міста Борріана (60 км від Валенсії) і перебуває в Середземному морі. Як наголошується в статті, в четвер екіпаж судна врятував 89 людей, в тому числі 14 жінок і дітей, і тепер шукає безпечне місце, щоб висадити їх на берег або передати прикордонникам однієї з європейських країн. Національність врятованих не вказується.

Повідомляється, що екіпаж 31-метрової Луїзи Мішель, що в минулому належало митному відомству Франції, становить 10 осіб. Це європейські активісти, які мають досвід в пошуково-рятувальних операціях. Капітан судна - Піа Клемп, яка, за інформацією газети, раніше керувала суднами кількох неурядових організацій і таким чином врятувала тисячі життів.

Клемп розповіла The Guardian, що Бенксі сам звернувся до неї в 2019 році, надіславши лист з пропозицією "купити нове судно або щось подібне" для благих цілей. Капітан наголошує, що участь художника обмежується фінансовою частиною. Вона також висловила надію, що Луїза Мішель, здатна розвивати максимальну швидкість 27 вузлів, зможе "обігнати сили так званої лівійської берегової охорони, перш ніж вони дістануться човнів з біженцями і мігрантами і повернуть їх у табір для затриманих у Лівії".

Газета посилається на дані Міжнародної організації з міграції (МОМ), що підрахувала, що більш як 7,6 тис. мігрантів, які виплили з Лівії, були повернуті в цю країну, розташовану на півночі Африки. Згідно зі статистикою МОМ, з початку року з Лівії і Тунісу до Італії і Мальти прибули понад 17 тис. мігрантів і біженців. Щонайменше 302 особи загинули в дорозі.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі