У стародавньому місті в Криму знайшли унікальний візантійський медальйон

Джерело: Новий формат
  1. Новина відноситься до:

Учасники археологічної експедиції Кримського федерального університету під час розкопок на території княжого палацу в колишній столиці середньовічного князівства Феодоро на плато Мангуп знайшли візантійський медальйон X-XII століть.

Вчені вважають, що цей продукт чудово зберігся до наших днів, що є надзвичайно унікальним фактом. Імовірно, таку прикрасу носили представники візантійських гарнізонів або володарі князівства.

На лицьовому боці зображений кінний вершник. Припускають, що це зображення когось зі святих або воїнів, культ яких був особливо популярний на візантійському пограниччі.

«Ми поки не готові сказати, хто зображений, але цілком імовірно, що це Святий Георгій Побідоносець або Димитрій Солунський. Про це ми дізнаємося при більш детальній інспекції прикраси», — розповів доцент історичного факультету Таврійської академії КФУ ім. В. І. Вернадського Валерій Науменко.

Під час експедиції археологи розчистили дорогу і територію біля головних воріт в городище та знайшли поверхню, що передують часу будівництва палацу, різні предмети побуту візантійців і житлові масиви.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі