Світлини села Воротнів часів Першої світової війни
Світлини часів Першої світової війни села Воротнів (зараз Луцького району) зробили австрійські солдати під час їх перебування на Волині у період із січня по березень 1916 року.
На першому фото можемо зліва розгледіти воротнівський храм Різдва Богородиці, який був зведений ще в 1785 році. На тій же світлині справа бачимо залишки зруйнованого водяного млина, що був ймовірно діючим ще до війни.
Зліва воротнівський храм Різдва Богородиці, справа – залишки зруйнованого водяного млина
Більшість світлин із сьогоднішньої колекції висвітлюють деревообробне виробництво, яке провадили австрійські війська в часи Першої світової війни у Воротневі. В описі до одного фото уточнено, що управлінням виробництва займалось два офіцери, в роботах було залучено сто солдатів. У ті часи робітники використовували дво- та чотирьох дискові пилки. У Воротневі діяв столярний та слюсарний цех.
Відомо, що пізніше, під час Першої світової війни на третій день Брусиловського прориву 24 травня (6 червня) 1916 року авангард російських військ (8-й корпус 15-ї дивізії) у напрямку до Луцька підійшов до Верхівки, Острожця і Воротнева.
Деревообробне виробництво у Воротневі
У селі діяли столярний та слюсарний цех
Робітники використовували дво- та чотирьох дискові пилки
А роботах було задіяно сто солдат
Деревообробне виробництво провадили австрійські війська