В Карпатах знайшли німецький літак Не-111. Екіпаж ідентифікували та встановили пам’ятну таблицю

Джерело: Фотографії старого Львова

Нещодавно група пошуку літаків ДСВ в Україні дослідила німецький літак HE-111(Heinkel) в Карпатах коло Долини. Вдалося повністю ідентифікувати екіпаж, дату та обставини катастрофи. На місці загибелі встановили пам’ятну табличку. Нас було тринадцять чоловік. Та навіть попри таку кількість людей ми не знесли і половини знайдених деталей. Стільки їх там було. Усі вони підуть в музей збитих літаків ДСВ в Україні. Роботи над створенням музею вже розпочато.

Наша команда
Наша команда
Пам’ятна табличка
Пам’ятна табличка
Уламки літака
Уламки літака

Передісторія така – три роки тому Андрій Кірянов побачив на одному військовому форумі фото деталей від літака . Він спитав «Звідки знахідки?». Та відповідь була більш ніж розмитою: – ” Недалеко від Долини , в горах “.

Бірка з Літака
Бірка з Літака

На фото з місця падіння було видно рештки членів екіпажу та один жетон! Жодних інших деталей копачі не повідомили та продовжувати спілкування не захотіли . Втулка гвинта, колінвал , частина двигуна, бірки чітко вказували на модель літака. А саме – He-111.

Літак HE-111
Літак HE-111
Жетон одного з пілотів
Жетон одного з пілотів

Андрій Кірянов показав номер жетону знайомому спеціалісту по Люфтвафе з форуму Трізна. Той, в свою чергу, дав запит німецькій стороні на розшифровку даних. Через три місяці була відповідь з іменами екіпажу та датою їх загибелі.

Екіпаж Літака
Екіпаж Літака

Але далі цієї точки справа ніяк не просувалася. Копачі, які виявили цей літак, вперто мовчали. Очевидно що всі цінні деталі вони вже забрали. Нас же цікавило встановити пам’ятний знак та поховати по людські пілотів…

За наступних два роки ми знайшли кілька великих літаків в Карпатах, а по цьому була повна тиша.. Згодом Андрій Кірянов познайомився з Ярославом Бреславським. Той опитав багатьох місцевих і такі визначив місце падіння!

Уламки літака HE-111
Уламки літака HE-111
Ярослав показує як падав літак
Ярослав показує як падав літак

І от нарешті після трьох років пошуків ми зібрались на це місце! Нас в сумі було тринадцять чоловік. Карпати, як завжди, тішили гарною погодою та надихали краєвидами. А думка що наше хобі робить щось корисне для історії додавало сили йти вгору.

Далі тут.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі