Підзамче 1959 року в об’єктиві Юліана Дороша
Сьогодні ми продовжуємо публікувати серію невідомих фотографій Юліана Дороша, зроблених між 1958 та 1964 роками. У цій частині до Вашої уваги пропонуємо світлини справжньої перлини Львова – Підзамче. Знимки датуються серпнем 1959 року.

Власне Підзамчу присвячена ціла плівка. Хто колись фотографував на неї, той знає, що з плівки на 36 кадрів можна спокійно зробити їх 38, а професіонал зробить і всі 39. Ось і на цій плівці 39 кадрів. Я не встиг відретушувати їх усі, тому вирішив розділити на дві частини. Тобто наступного тижня тема Підзамча продовжиться.

Разом з Юліаном Дорошем на фотографічні проходи майже завжди ходив його син Андрій. Тож його часом можна побачити в кадрі. Підозрюю, що він тут не просто для краси, а часто допомагає зрозуміти масштаб об’єкту , як от на цьому кадрі.
При публікації світлин я старався дотриматися порядку кадрів, як вони були відзняті на плівку. Це допоможе відтворити приблизний маршрут світливця і стане помічним у визначенні локації, де зроблена світлина.



Так виглядає, що серпень 1959 року не був надто спекотним. Люди, котрі потрапляють у кадр, одягнені, як для літа, досить тепло.






Починаючи з цієї плівки, в кадрі часто можна побачити історика Івана Крип’якевича. І фотографування місць та локацій стає системним і послідовним. Це дає можливість зробити припущення, що ці двоє (Дорош та Крип’якевич) працювали над спільним проєктом. Цілком можливо, що це міг бути історичний путівник містом на зразок “Історичних проходів по Львову”.








Знову бачимо Івана Крип’якевича, який зосереджено вивчає кам’яний стовп. Інтрига дуже сильна. А поки я буду готувати для вас другу частину світлин Підзамча, буду вдячний за всі локаційні припущенні та версії першої частини. А на всіх, кого не заінтригувала перша частина світлин, не залишить байдужою друга. Наберіться терпіння, далі буде.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ